Wojewodowie wydają kolejne pozwolenia dla projektów infrastruktury sieciowej

Wojewoda Pomorski i Zachodniopomorski wydali kolejne decyzje dotyczące rozwoju projektów sieciowych w Polsce, które będą kluczowe do wyprowadzenia mocy z morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Inwestycje realizują Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE).

Wojewoda Zachodniopomorski wydał 05 lipca 2024 r. decyzję Nr 6/2024 o pozwoleniu na budowę strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej pn.: „Budowa strategicznej sieci przesyłowej – linii 400 kV Dunowo – Żydowo Kierzkowo – Piła Krzewina odcinek od słupa nr SZ-01 do słupa nr PO-12 (z wyłączeniem tego słupa) wraz z wykonaniem niezbędnych robót budowlanych – rozbiórki sieci 220 kV, 15 kV, 0.4 kV oraz budowy sieci 15 kV i 0.4 kV kolidujących z projektowaną siecią z 400 kV”. Postępowanie było prowadzone na wniosek PSE, działających poprzez pełnomocnika Pana Pawła Mitka.

Zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych, decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu. Planowana inwestycja realizowana będzie w granicach administracyjnych województwa zachodniopomorskiego, powiatu szczecineckiego i koszalińskiego, na terenie gminy Polanów, Bobolice, Biały Bór oraz Szczecinie.

Wojewoda Zachodniopomorski po rozpatrzeniu wniosku PSE wydał 4 lipca br. też decyzję o pozwoleniu na budowę dla inwestycji „Budowa strategicznej sieci przesyłowej – linii 400 kV Dunowo Żydowo Kierzkowo – Piła Krzewina odcinek od bramek wejściowych na SE Dunowo (z wyłączeniem tych bramek) do słupa PO-12 (z wyłączeniem tego słupa) wraz z wykonaniem niezbędnych robót budowlanych – rozbiórki sieci 220 kV, 110 kV, 15 kV, 0.4 kV oraz budowy sieci 110 kV, 15 kV i 0.4 kV kolidujących z projektowaną siecią 400 kV”. Planowana inwestycja realizowana będzie w granicach administracyjnych województwa zachodniopomorskiego, powiatu koszalińskiego i białogardzkiego, na terenie gmin: Biesiekierz, Świeszyno, Tychowo, Bobolice, Polanów i Białogard.

Z kolei Wojewoda Pomorskim zawiadomił, że na wniosek PSE reprezentowanych przez Adama Borkowskiego, z dnia 14 lipca 2024 r., zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości, w celu przeprowadzenia badań geologicznych (odwierty oraz sondowanie) w ramach przedsięwzięcia pn. „Budowa dwutorowej linii 400 kV Gdańsk Błonia – Olsztyn Mątki”.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » Wojewodowie wydają kolejne pozwolenia dla projektów infrastruktury sieciowej