MFW Bałtyk 2 z pozwoleniem na budowę

Projekt MFW Bałtyk 2 otrzymał pozwolenie na budowę. Decyzję w tej sprawie Wojewoda Pomorski wydał 5 lipca 2024 r. Dokument dotyczy 50 morskich turbin wiatrowych wraz z wewnętrzną siecią elektroenergetyczną i telekomunikacyjną 

Wniosek o wydanie pozwolenia spółka MFW Bałtyk II złożyła 27 marca 2024 r.

3 lipca 2024 r. Wojewoda Pomorski wydał pozwolenie na budowę odcinków dwóch podmorskich kabli eksportowych, doprowadzonych do muf przejściowych (tzw. TJB – Transition Joint Bay) wraz z wykonaniem dwóch przewiertów.

Projekty MFW Bałtyk

Projekt MFW Bałtyk 2 o mocy 720 MW powstanie na powierzchni 122 km2 w odległości ok. 37 km od brzegu na wysokości Ustki. Równolegle inwestorzy realizują projekt MFW Bałtyk 3. Projekty MFW Bałtyk 2 i 3 o łącznej mocy 1440 MW rozpoczną produkcję energii w 2027 r. Obecnie inwestorzy zbliżają się do momentu podjęcia ostatecznej decyzji inwestycyjnej. Komercyjny etap ich użytkowania zaplanowano od 2028 r.

W kolejnej fazie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, inwestorzy rozwijają projekt MFW Bałtyk I o mocy do 1560 MW, który będzie oddalony od brzegu o około 80 km.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » MFW Bałtyk 2 z pozwoleniem na budowę