SeaZip Offshore Service i PŻB Offshore chcą zapewnić flotę serwisową dla polskich projektów

Jan Reier Arends, właściciel zarządzający holenderską spółką SeaZip Offshore Service, poinformował, że celem współpracy z polskim podmiotem PŻB Offshore jest budowanie międzynarodowego potencjału oraz zapewnienie floty serwisowej dla polskich projektów offshore wind.

W tym tygodniu przedstawiciele PŻB Offshore i SeaZip Offshore Service poinformowali o podpisaniu umowy konsorcjum. Wcześniej strony podpisały list intencyjny o współpracy.

-W ostatnim czasie aktywnie angażujemy się w budowanie sieci kontaktów i zdobywanie wiedzy na temat rozwijającego się rynku Offshore Energy w Polsce. Naszym celem jest budowanie międzynarodowego potencjału w celu zapewnienia floty serwisowej dla polskich projektów offshore, a także aktywność we wspólnych projektach za granicą. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zaowocowało to partnerstwem z PZB Offshore. Dzięki współpracy możemy realizować nasze wspólne cele i ambicje, a nasze wspólne projekty są bardzo ambitne – powiedział Jan Reier Arends, właściciel zarządzający SeaZip Offshore Service.

SeaZip została założona w 2010 r. Holenderska firma zajmująca się żeglugą morską jest częścią JR Shipping Group. Działalność SeaZip w zakresie usług offshore i statków pomocniczych jest organizowana przez w pełni certyfikowany dział zarządzania statkami grupy żeglugowej.

PŻB Offshore jest spółką zależną Polskiej Żeglugi Bałtyckiej (znanej również jako Polferries). Nowo utworzony polski podmiot ma na celu udział w lokalnych projektach offshore oraz aktywność we wspólnych przedsięwzięciach zagranicznych.

– Morska energetyka wiatrowa to obszar, w którym widzimy potencjał do dywersyfikacji naszej działalności – powiedział Andrzej Madejski, Prezes Zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Z kolei Radosław Marciniak, prezes zarządu PŻB Offshore podkreślił, że partnerstwo z SeaZip przynosi realną i istotną wartość, która zostanie dostarczona do lokalnych projektów w Polsce.

Zostaw komentarz

Strona główna » SeaZip Offshore Service i PŻB Offshore chcą zapewnić flotę serwisową dla polskich projektów