PŻB Offshore i SeaZip Offshore Service nawiązują współpracę

Spółki PŻB Offshore i SeaZip Offshore Service podpisały porozumienie ustanawiające konsorcjum (ang. consortium agreement).

Jak informuje PŻB Offshore, wcześniej strony podpisały w Harlingen list intencyjny o współpracy. Spółka SeaZip została założona w 2010 r. To holenderska firma zajmująca się żeglugą morską i jest częścią JR Shipping Group. Działalność SeaZip w zakresie usług offshore i statków pomocniczych jest prowadzona przez w pełni certyfikowany dział zarządzania statkami grupy żeglugowej.

-W ostatnim czasie aktywnie angażujemy się w budowanie sieci kontaktów i zdobywanie wiedzy na temat rozwijającego się rynku offshore energy w Polsce. Naszym celem jest budowanie międzynarodowego potencjału w celu zapewnienia floty serwisowej dla polskich projektów offshore, a także aktywność we wspólnych projektach za granicą. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zaowocowało to partnerstwem z PŻB Offshore. Dzięki współpracy możemy realizować nasze wspólne cele i ambicje, a nasze wspólne projekty są bardzo ambitne – mówi Jan Reier Arends, właściciel zarządzający SeaZip Offshore Service.

SeaZip ma silną pozycję w projektowaniu statków, budowie statków i zarządzaniu statkami i ma już imponujące osiągnięcia na rynku morskiej energetyki wiatrowej – podkreśla PŻB w komunikacie.

PŻB Offshore jest spółką zależną Polskiej Żeglugi Bałtyckiej (znanej również jako Polferries). Nowo powstały polski podmiot jest dedykowany do udziału w lokalnych projektach offshore wind oraz aktywności we wspólnych przedsięwzięciach zagranicznych.

-Cieszymy się z dynamicznego rozwoju nowej spółki w naszej grupie kapitałowej. Morska energetyka wiatrowa to obszar, w którym widzimy potencjał do dywersyfikacji naszej działalności – powiedział Andrzej Madejski, Prezes Zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Z kolei Radosław Marciniak, prezes zarządu PŻB Offshore, powiedział, że partnerstwo z Seazip przynosi realną i istotną wartość, która zostanie dostarczona do naszych lokalnych projektów.

-To bardzo ważny moment nie tylko dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, ale także dla całej polskiej gospodarki morskiej i rozwijającej się jej części, czyli sektora morskiej energetyki wiatrowej. Ta wielka szansa stworzy ogromne możliwości rozwoju dla obu partnerów – dodał.

Źródło: PŻB Offshore

Zostaw komentarz

Strona główna » PŻB Offshore i SeaZip Offshore Service nawiązują współpracę