Politechnika Morska zacieśnia współpracę z Global Wind Service

Przedstawiciele Politechniki Morskiej w Szczecinie oraz Global Wind Service podpisali list intencyjny będący deklaracją dalszych, wspólnych działań na rzecz rozwoju obu podmiotów reprezentujących środowisko biznesu oraz edukacji. Celem jest m.in. podniesienie jakości kształcenia w zakresie energetyki wiatrowej i dziedzin pokrewnych.

W murach Politechniki Morskiej w Szczecinie, w Sali Tradycji, JM Rektor PM Wojciech Ślączka oraz Kierownik Akademii Global Wind Service Aleksandra Gajewska-Niemyt podpisali dokument-deklarację. W wydarzeniu uczestniczyli również: Dziekan Wydziału Mechanicznego PM Jaromir Mysłowski oraz Dyrektor Działu Promocji PM Anna Zengota.

Dokument podpisano w celu wykorzystania doświadczenia i dorobku naukowego Politechniki Morskiej oraz potencjału i pozycji Global Wind Service do następujących działań:

  • podniesienie jakości kształcenia w zakresie energetyki wiatrowej i dziedzin pokrewnych;
  • przygotowanie przyszłych absolwentów do świadomego planowania swojej kariery zawodowej;
  • organizowania w porozumieniu z GWS wykładów i seminariów dla studentów o określonej problematyce;
  • współpracy w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych kadry PM i GWS;
  • rozwoju projektów i nowoczesnych technologii energetyki wiatrowej

Global Wind Service to europejski lider w branży energetyki wiatrowej. Firma oferuje innowacyjne i kompleksowe rozwiązania projektowe w zakresie instalacji i serwisowania turbin wiatrowych onshore i offshore wind. Świadczy też usługi w zakresie projektowania, planowania, oceny ryzyka, logistyki czy ekspertyz turbin wiatrowych.

Źródło: Politechnika Morska w Szczecinie

Zostaw komentarz

Strona główna » Politechnika Morska zacieśnia współpracę z Global Wind Service