Politechnika Morska w Szczecinie nawiązuje współpracę z Grupo Stier  

Politechnika Morska w Szczecinie podpisała umowę o współpracy z firmą Grupo Stier, która zakłada m.in. wymianę wiedzy i doświadczeń czy wsparcie w opracowywaniu nowych kursów, szkoleń i akredytacji. Grupa Stier to firma działająca na rynku od 1994 r., będąca specjalistą w branży morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki offshore oraz szkoleń z zakresu GWO, OPITO czy STCW.

Umowa została sygnowana podczas I Międzynarodowej Konferencji EMS-SAR 2023. Podpisy złożyli reprezentujący Politechnikę Morską w Szczecinie Prorektor ds. Morskich Arkadiusz Tomczak oraz Ida Stier, Prezes Zarządu firmy Grupo Stier.

Współpraca obejmuje m.in. wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy Politechniką Morską a firmą Stier, dwukierunkowe wsparcie w opracowywaniu nowych kursów, szkoleń i akredytacji, podnoszenie kompetencji pracowników, współpracę ze studentami w tworzeniu szkoleń i kursów, oraz tworzenie wspólnych projektów naukowo-rozwojowych w partnerstwie pomiędzy uczelnią a firmą Stier.

-Prezes firmy Ida Stier może poszczycić się ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Jej prężna działalność w branży zapewniła jej tytuł jednej ze stu najbardziej wpływowych kobiet w przemyśle morskim, a firma, którą prowadzi jest jedynym morskim centrum szkoleniowym na Wyspach Kanaryjskich – podkreśla uczelnia w komunikacie.

Podpisana umowa jest częścią wciąż rozwijanej przez uczelnię międzynarodowej współpracy.

Źródło: Politechnika Morska w Szczecinie

Zostaw komentarz

Strona główna » Politechnika Morska w Szczecinie nawiązuje współpracę z Grupo Stier