Prof. Sabri Alkana z Bandırma Onyedi Eylül University z wizytą w Gdańsku

W dniach 2-4 lipca 2024 r. na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (WIMiO) gościł wybitny naukowiec z Turcji, prof. Sabri Alkan z Bandırma Onyedi Eylül University. Profesor jest uznanym ekspertem w dziedzinie tribokorozji, szczególnie zainteresowanym procesami zachodzącymi w wodzie morskiej oraz w stalach stosowanych w konstrukcjach offshore.

Profesor Alkan odwiedził Zakład Technologii Materiałów Konstrukcyjnych i Spajania, gdzie miał okazję zapoznać się z bogatą działalnością naukową prowadzoną przez polskich naukowców.

Podczas wizyty, prof. Alkan wygłosił prezentację, w której przedstawił swoją Alma Mater oraz szeroko omówił swoją działalność naukową.

-Z Sabrim Alkanem od dłuższego czasu prowadziliśmy konsultacje naukowe, dotyczące głównie zachowania stali w warunkach podwodnych. Podczas wizyty w Gdańsku mogliśmy się zapoznać z działalnością Bandırma Onyedi Eylül University, a także aspektami związanymi z tribokorozją metali pracujących w wodzie. Wizyta naukowca z Turcji na naszej uczelni rozpoczyna współpracę w zakresie badań złączy spawanych pod wodą – powiedział dr hab. inż. Jacek Tomków z Instytutu Technologii Maszyn i Materiałów na WIMiO. 

Dodał, że wspólne projekty badawcze z pewnością przyczynią się do rozwoju technologii spajania i ochrony materiałów stosowanych w trudnych warunkach morskich.

Wizyta prof. Sabri Alkan z Bandırma Onyedi Eylül University była nie tylko okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, ale także krokiem milowym w kierunku międzynarodowej współpracy naukowej, która może zaowocować innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie inżynierii materiałowej – wskazuje Politechnika Gdańska.

Źródło: Politechnika Gdańska

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » Prof. Sabri Alkana z Bandırma Onyedi Eylül University z wizytą w Gdańsku