Polenergia i Equinor kontynuuje dialog ze społecznościami lokalnymi

6 grudnia 2023 r. Polenergia i Equinor organizują kolejne spotkanie dla mieszkańców Ustki poświęcone inwestycjom w morskie farmy wiatrowe Bałtyk II i III.

Spotkanie odbędzie się w godz. 17:00-19:30 w sali konferencyjnej 101 w Urzędzie Miasta Ustka. W trakcie spotkania przedstawiciele spółek przedstawią aktualny stan zaawansowania projektów MFW, oddziaływania inwestycji na środowisko i metod ich ograniczania. Ponadto, mieszkańcy będą mogli uzyskać wiedzę na temat korzyści i wpływ morskich farm wiatrowych na rozwój regionu, a także perspektyw zawodowych w branży offshore wind.

Organizatorzy zapraszają również najmłodszych do wzięcia udziału w spotkaniu. W związku z tym, że 6 grudnia przypadają Mikołajki, specjalnie dla nich zostaną przygotowane gry edukacyjne i słodkie niespodzianki.

Powiaty słupski i lęborski będą ważnymi punktami na mapie rozwoju offshore wind w Polsce. To w portach Ustce i Łebie powstaną terminale dla serwisowe dla morskich farm wiatrowych, które pojawią się na Morzu Bałtyckim. W pobliskiej Łebie powstaje baza serwisowa dla projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III realizowanych wspólnie przez Equinor i Polenergię. Ponadto, przez teren gmin Ustka i Słupsk przebiegać będzie lądowa część infrastruktury przyłączeniowej morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Uruchomienie inwestycji realizowanych wspólnie przez Polenergię i Equinor – MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III planowane jest w 2027 r. Przypomnijmy, że w czerwcu 2023 r. spółki otworzyły punkt informacyjno-edukacyjny o morskiej energetyce wiatrowej, gdzie zainteresowane osoby mogą uzyskać informacje m.in. o wspólnie realizowanych inwestycjach w offshore wind.

Ponadto, jak informowaliśmy na portalu offshorewindpoland.pl, Polenergia i Equinor w ramach projektu edukacyjnego ,,Jedno morze, wiele korzyści. Morska energetyka wiatrowa w moim regionie” organizują warsztaty dla ponad 1 500 dzieci z sześciu szkół podstawowych w gminach Ustka i Słupsk oraz w Łebie. Dzięki nim uczniowie mogą się dowiedzieć m.in. o korzyściach związanych z rozwojem OZE, ale również zapoznać się z zawodami, które w przyszłości pozwolą im pracować przy morskich farmach wiatrowych. Pod koniec listopada warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustce.

Źródło: Polenergia/Equinor

Zostaw komentarz

Strona główna » Polenergia i Equinor kontynuuje dialog ze społecznościami lokalnymi