Pierwszy Hackathon FarU za nami. Wygrał model optymalizacji projektowania i konstrukcji MFW

Studenci z Uniwersytetu Gdańskiego zwyciężyli w pierwszym hackathonie zorganizowanym przez Uczelnie Fahrenheita. Opracowali modele matematyczne do optymalizacji projektowania i konstrukcji morskich farm wiatrowych.

Konkurs zwyciężył projekt „SEA MATCH” zgłoszony przez fizyków i matematyków z Uniwersytetu Gdańskiego. W zwycięskim zespole pracowali: Laura Grzonka, Jakub Gnyp, Dagmara Kurkowska, Marcin Marciniak i Małgorzata Szczekocka.

Prace rozpoczęto w piątek 17 listopada. Ich zwieńczenie nastąpiło w sobotę w ramach Demo Day, czyli prezentacji wypracowanych koncepcji. Każdy zespół miał trzy minuty na przedstawienie efektów przed jury, a następnie odpowiedź na wnikliwe pytania ze strony jego członków.

Organizatorzy zwracają uwagę, że w ramach prac studenci mieli możliwości konsultacji z ekspertami i mentorami. Było to grono zarówno naukowców, jak i praktyków obszarowych i biznesowych, oferujących wsparcie przy rozwoju pomysłu, doborze metod bądź narzędzi oraz przygotowaniach do finałowej prezentacji przed konkursowym jury.

– Mogliśmy zarówno zadać pytania pani pracującej na co dzień z modelami biznesowymi, jak możemy lepiej ubrać w jakieś portfolio i ceny to, co chcemy zrobić, a z drugiej strony mogliśmy porozmawiać z ekspertem z portów Gdyni, który mógł nam przybliżyć subtelności związane z branżą offshore’ową – stwierdził Jakub Gnyp, reprezentant Uniwersytetu Gdańskiego i zarazem członek zwycięskiego zespołu.

Jak wskazują organizatorzy taki model działań przyniósł uczestnikom nie tylko korzyści wynikające z pozyskanych kontaktów i umiejętności prowadzenia projektu w interdyscyplinarnym zespole, ale też weryfikację przyjętych hipotez i poszerzenie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.

Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita (FarU) został powołany na wspólny wniosek rektorów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Najważniejszym zadaniem Związku jest jak najlepsze wykorzystanie zasobów i potencjału trzech uczelni, które go tworzą. Jego działania koncentrują się na opracowaniu rozwiązań wspierających wspólne badania naukowe i prace rozwojowe, a także rekomendacji dotyczących konsolidacji lub powoływania nowych, międzyuczelnianych szkół doktorskich.

Źródło: Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita

Zostaw komentarz

Strona główna » Pierwszy Hackathon FarU za nami. Wygrał model optymalizacji projektowania i konstrukcji MFW