Polska firma rozpoczęła badania dna morskiego dla projektu MFW w Finlandii

MEWO S.A., największa w Polsce niezależna firma świadcząca usługi w zakresie badań i pomiarów środowiskowych, geofizycznych oraz geotechnicznych, rozpoczęła badania dna morskiego dla projektu morskiej farmy wiatrowej Pooki w Finlandii. Badania będą realizowane do wczesnej jesieni 2024 r.

Badania dostarczą kluczowych danych dla planowania technicznego oraz zbliżającego się procesu oceny oddziaływania na środowisko.

– Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z MEWO i wspaniale jest widzieć statek na obszarze, w którym ma powstać projekt. Doświadczenie MEWO doskonale odpowiada naszym potrzebom. Nacisk na bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem we wszystkim, co robimy, również był ważny przy podjęciu decyzji. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyczyni się do pomyślnego rozwoju projektu wiatrowego Pooki – mówi Tero Elo, dyrektor zarządzający Skyborn Finland.

MFW Pooki

Inwestycja, realizowana przez dewelopera Skyborn Renewables, ma powstać w Zatoce Botnickiej w odległości 25 km od brzegu i przy średniej głębokości morza 20 m. Po wybudowaniu, projekt ten wyznaczy standardy dla morskich farm wiatrowych w północnej Finlandii. Obecny plan projektu przewiduje instalację od 85 do 185 turbin wiatrowych o łącznej mocy ponad 2 GW.

Skyborn otrzymał prawa do realizacji projektu na fińskich wodach terytorialnych w Zatoce Botnickiej w lipcu 2023 r. W zeszłym miesiącu firma rozpoczęła badania środowiskowe na morskim obszarze farmy.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » Polska firma rozpoczęła badania dna morskiego dla projektu MFW w Finlandii