Trwa postępowanie dot. wydzierżawienia terenu pod port instalacyjny w Gdańsku

Pod koniec maja br. informowaliśmy, że w Ministerstwie Infrastruktury odbyło się spotkanie Komitetu sterującego dla terminalu instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych w Porcie Gdańsk. Pytamy Ministerstwo Infrastruktury o szczegóły.

Komitet został powołany na bazie zarządzenie nr 235 Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 sierpnia 2022 r. w sprawie Komitetu Sterującego dla Terminala Instalacyjnego dla Morskich Farm Wiatrowych w Morskim Porcie Gdańsku. W zarządzaniu wskazano, że do zadań komitetu należy monitorowanie działań podmiotów zaangażowanych w proces budowy terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych w morskim Porcie Gdańsk oraz opracowywanie propozycji działań w zakresie budowy terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych.

Działalność komitetu ma przyczynić się do sprawnej i skutecznej realizacji inwestycji, za sprawą której uda się wygenerować wiele pozytywnych efektów gospodarczych, społecznych, środowiskowych, a także związanych z bezpieczeństwem energetycznym państwa – podkreśla w odpowiedzi na nasze pytania Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

Informuje, że odbyły się cztery posiedzenia komitetu.

Odpowiednie aktywności realizowane są w wielu obszarach funkcjonalnych inwestycji (m.in. montaż finansowy, dokumentacja projektowa, a także kwestie środowiskowe). Trwa również postępowanie prowadzone przez zarząd portu w zakresie wydzierżawienia odpowiedniego terenu. Rola podmiotów branżowych jest kluczowa w tym projekcie, podobnie zresztą jak i w innych, porównywalnych inwestycjach ukierunkowanych na stworzenie zaplecza portowego pod offshore wind – informuje.

Dodaje, że w pracach gremium biorą udział m.in. przedstawiciele administracji rządowej, podmiotów branżowych sektora offshore wind w Polsce, jak również środowiska naukowego.

Zostaw komentarz

Strona główna » Trwa postępowanie dot. wydzierżawienia terenu pod port instalacyjny w Gdańsku