Respect Energy wchodzi na australijski rynek MEW

Podczas dorocznej konferencji PSEW2023 przedstawiciele Respect Energy Holding GK ogłosili plan inwestycji w morską farmę wiatrową u wybrzeży Australii. Przedstawiciele inwestora wskazali, że była to starannie przemyślana decyzja, a inwestycje w offshore wind mają wzmocnić globalną działalność.

Prezes Sebastian Jabłoński poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że „mając na uwadze szereg ograniczeń m.in. sieciowych w Polsce i Europie, a także regulacje na energetycznych rynkach Starego Kontynentu”, inwestor podjął „starannie przemyślaną decyzję o rozszerzeniu portfolio o inwestycje na rynku australijskim”.

Jednym z celów jest stworzenie projektu budowy największej morskiej farmy wiatrowej. Już niebawem ma być przedstawiony projekt wielkoskalowej inwestycji o mocy 6 GW. Wyraził przekonanie, że przyszłością OZE są projekty offshore’owe oraz rozwiązania hybrydowe.

Jabłoński podał również, że inwestycja w rozwój największej morskiej farmy wiatrowej na świecie nie będzie jedyną planowaną przez Respect Energy Holding GK na nowym rynku. W planie jest rozwinięcie pełnej działalności handlowej opartą nie tylko o inwestycje w moce wytwórcze, ale także trading energii odnawialnej i sprzedaż energii.

Zostaw komentarz

Strona główna » Respect Energy wchodzi na australijski rynek MEW