Program grantowy dla Łeby. Odbyło się pierwsze spotkanie

W tym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące programu „Moc Bałtyku”, zainicjowanego przez spółkę Baltic Power, inwestora realizującego projekt budowy pierwszej polskiej, morskiej farmy wiatrowej. 19 czerwca 2024 r. w Łebie przedstawiciele organizacji pozarządowych i społecznych, działających w mieście i na rzecz mieszkańców mogli poznać szczegóły inicjatywy. Program już dziś cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Program jest elementem działań dobrosąsiedzkich prowadzonych na terenie, na którym inwestor rozwija swoją działalność, budując bazę serwisową do obsługi morskich farm wiatrowych. Inicjatywa zakłada wsparcie finansowe i merytoryczne inicjatyw, zgłaszanych przez mieszkańców i organizacje pozarządowe z Łeby. Przedstawiciele społeczności lokalnej mogą liczyć na finansowanie projektów, które przyniosą korzyści społeczne, edukacyjne, kulturalne oraz ekologiczne.

Jednym z celów inicjatywy jest wzmacnianie lokalnych więzi, tworzenie przestrzeni integracji mieszkanek i mieszkańców oraz wsparcie przedsięwzięć, które są ważne w życiu lokalnej wspólnoty. Ze środków wyasygnowanych na realizację programu, granty będą mogły uzyskać również projekty ekologiczne, mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Wyniki naboru w pierwszej edycji programu zostaną ogłoszone jesienią 2024 r. Łączny budżet inicjatywy w 2024 r wynosi 150 000,00 zł. O szczegółach programu informowaliśmy TUTAJ.

Program kierowany jest przede wszystkim do fundacji, stowarzyszeń, jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Łeba oraz podmiotów działających na rzecz dobra publicznego.

Morska farma wiatrowa Baltic Power to najbardziej zaawansowany projekt offshore wind w Polsce. Etap przygotowania został zakończony we wrześniu 2023, wraz z pozyskaniem pełnego finansowania od 25 międzynarodowych instytucji finansowych. Baltic Power będzie jedną z pierwszych na świecie farm, na której zainstalowane zostaną turbiny wiatrowe o mocy 15 MW i pierwszą na świecie, której znaczna część wież turbin zostanie wykonana z niskoemisyjnej stali.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » Program grantowy dla Łeby. Odbyło się pierwsze spotkanie