Baltic Power uruchamia program grantowy dla mieszkańców Łeby

Moc Bałtyku to program grantowy zainicjowany przez Baltic Power – inwestora realizującego morskie farmy wiatrowe na Bałtyku. Program jest skierowany do lokalnych organizacji działających na rzecz mieszkańców i mieszkanek Łeby. 19 czerwca 2024 r. odbędzie się pierwsze spotkanie inwestora z mieszkańcami nadmorskiej miejscowości.

-Chcemy wspierać pomysły i inicjatywy, które integrują społeczność i przyczyniają się do jej rozwoju Jest to element działań dobrosąsiedzkich prowadzonych w Łebie, gdzie Baltic Power buduje bazę serwisową do obsługi morskich farm wiatrowych – informuje inwestor.

19 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z osobami zainteresowanymi realizacją projektów w ramach programu i uzyskaniem dofinansowanie na własne inicjatywy. Miejsce spotkania – sala w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Baltic Power to projekt o kluczowym znaczeniu dla strategicznych kierunków rozwoju udziałowców projektu Northland Power, który rozwija swoje międzynarodowe aktywa oraz Grupy Orlen, której strategia zakłada osiągnięcie 9 GW mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii do 2030 roku.

Farma, która powstanie około 23 km od brzegu w okolicach Łeby i Choczewa, będzie składała się z 76 turbin wiatrowych o mocy 15 MW każda. Docelowo farma Baltic Power będzie w stanie zapewnić 3% zapotrzebowania na energię krajowego systemu elektroenergetycznego.

Zostaw komentarz

Strona główna » Baltic Power uruchamia program grantowy dla mieszkańców Łeby