Kiedy poznamy rekomendację ceny maksymalnej dla II fazy? Pytamy MKiŚ

W czerwcu 2024 r. zakończyły się prace zespołu ds. ceny maksymalnej za energię z morskich farm wiatrowych. Resort poinformował w piątek 21 czerwca 2024 r., że rozpoczęcie konsultacji publicznych projektu rozporządzenia planowane jest na III kwartał br. Rekomendacja zespołu została zaakceptowana przez Ministra Klimatu i Środowiska. Dalej nie wiemy, o jakim poziomie ceny mówimy. Kiedy ją poznamy? Zwróciliśmy się z pytaniami do resortu klimatu i środowiska.

Ministerstwo klimatu i środowiska informuje naszą redakcję, że rekomendacja dotyczy aukcji dla wytwórców energii w morskich farmach wiatrowych.

-Zgodnie z procesem legislacyjnym propozycja ceny maksymalnej zostanie podana do wiadomości publicznej w momencie skierowania do konsultacji zewnętrznych projektu rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie ceny maksymalnej za energię elektryczną wytworzoną w morskich farmach wiatrowych i wprowadzoną do sieci w złotych za 1 MWh., jaka może być wskazana w ofertach złożonych w aukcji przez wytwórców – informuje resort.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, rozpoczęcie konsultacji publicznych projektu rozporządzenia planowane jest na III kwartał br.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » Kiedy poznamy rekomendację ceny maksymalnej dla II fazy? Pytamy MKiŚ