Ocean Winds ogłasza zwycięzcę programu edukacyjnego Wind Experts

Ocean Winds (OW), hiszpańska firma specjalizująca się w wytwarzaniu morskiej energii wiatrowej, wybrała Gdańsk na miejsce pierwszej edycji programu edukacyjnego „Eksperci od wiatru” (ang. Wind Experts). Program ten ma na celu podniesienie świadomości na temat zmian klimatycznych wśród uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz podkreślenie korzyści płynących z wykorzystania odnawialnych źródeł energii, takich jak morska energetyka wiatrowa, jako części rozwiązania.

Wind Experts to program edukacyjny dla przyszłych pokoleń, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zmian klimatycznych i ważnej roli, jaką mogą odegrać jako część rozwiązania tego globalnego wyzwania. Ocean Winds wybrał polską edycję tego międzynarodowego programu, który odbył się również w Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Po zakończeniu sesji szkoleniowych uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym Ocean Winds przyznał nagrodę szkole, która wyprodukowała najbardziej innowacyjną turbinę wiatrową z materiałów pochodzących z recyklingu. W Polsce najciekawsze filmy przygotowali uczniowie siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 84 w Gdańsku.

Podczas programu „Eksperci od wiatru” odbyły się dwie sesje edukacyjne z wykorzystaniem najnowocześniejszych interaktywnych zasobów, które pozwalają uczniom aktywnie uczestniczyć w różnych tematach w celu podniesienia świadomości na temat globalnych problemów środowiskowych i promowania wdrażania lokalnych rozwiązań, takich jak odnawialne źródła energii.

Źródło: Ocean Winds

Zostaw komentarz

Strona główna » Ocean Winds ogłasza zwycięzcę programu edukacyjnego Wind Experts