Polska zaprezentuje się podczas WindEnergy w Hamburgu. Wśród wystawców PGE

Międzynarodowe Targi WindEnergy odbędą się w dniach 24-27 września w Hamburgu. W trakcie wydarzenia pojawi się Polski Pawilon Energetyki Wiatrowej. Tematem przewodnim tegorocznego stoiska będzie nowe otwarcie polskiego rynku wiatrowego oraz budowanie stabilnego łańcucha dostaw. W strefie Polskiego Pawilonu znajdą się najwięksi giganci polskiego rynku energii wiatrowej, zarówno z sektora onshore, jak i offshore, w tym PGE Polska Grupa Energetyczna.

Polski pawilon to inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW). WindEnergy Hamburg to największa na świecie platforma biznesowa dla branży wiatrowej, umożliwiająca wymianę informacji i poglądów, budowanie sieci kontaktów i zawieranie ważnych transakcji.

– Jestem dumny, że wspólnie z liderami polskiego rynku wiatrowego zaprezentujemy nasz rodzimy potencjał na międzynarodowym wydarzeniu o tak wysokiej randze. Nasz tegoroczny pawilon, gromadzący pionierów krajowego sektora wiatrowego, podkreślać będzie, że Polska jest aktywnym uczestnikiem europejskiej transformacji energetycznej, a jej rola wciąż rośnie – mówi Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszeni Energetyki Wiatrowej.

Polski Pawilon PSEW otwiera partnerom możliwości w zakresie spotkań B2B, budowania bazy kontaktów oraz nawiązywania nowych relacji i partnerstwa. Agenda konferencji wiedzie od kwestii dotyczących stabilności łańcuchów dostaw czy technologii turbin wiatrowych przez zrównoważony rozwój, sieci i finansowanie, aż po regulacje prawne. Tegoroczna edycja skoncentruje się także na pozyskiwaniu wykwalifikowanych specjalistów, którzy odpowiedzą na zapotrzebowanie rynku pracy w dynamicznie rozwijającym się sektorze energetyki wiatrowej. Wśród wystawców tegorocznego pawilonu znalazła się Polska Grupa Energetyczna.

– We wrześniu Hamburg stanie się globalną platformą współpracy i wymiany doświadczeń światowego przemysłu wiatrowego. Dlatego Grupa PGE jako największy krajowy producent energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i największy inwestor offshore wind w polskiej części Morza Bałtyckiego współtworzy Polski Pawilon wraz z PSEW. Na takich wydarzeniach jak WindEnergy w Hamburgu po prostu trzeba być! – mówi Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, realizującej Program Offshore Grupy PGE.

Wizualizacja pawilonu, fot. PSEW

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » Polska zaprezentuje się podczas WindEnergy w Hamburgu. Wśród wystawców PGE