Budowa Baltic Power rozpocznie się na początku 2024 r.

Prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował w rozmowie z PAP, że budowa morskiej farmy wiatrowej Baltic Power rozpocznie się na początku 2024 r.

Przedstawiciel Orlenu wskazał, że inwestor chce być pierwszą firmą, która rozpocznie budowę morskich wiatraków na polskich wodach Morza Bałtyckiego. Obecnie wszystkie działania w ramach Baltic Power mają przebiegać zgodnie z harmonogramem.

Inwestor obecnie oczekuje ostatecznych potwierdzeń dotyczących nowych pozwoleń lokalizacyjnych na Bałtyku. W tzw. postępowaniach rozstrzygających Orlen zdobył najwięcej punktów w pięciu z nich. Potencjał morskich farm wiatrowych do wybudowania wynosi wówczas 5,2 GW. Obajtek nie wykluczył, że nowe koncesje również będą realizowane we współpracy z partnerami. Obecnie analizowane są możliwości.

Wczoraj informowaliśmy, że duński Cadeler podpisał umowę ze spółką Baltic Power na instalację 76 morskich turbin wiatrowych Vestas 15MW na polskim Morzu Bałtyckim. Wartość kontraktu to 68-85 mln euro, który jest ostatecznym potwierdzeniem umowy rezerwacyjnej z lipca 2022 r.

Źródło: PAP, własne

Zostaw komentarz

Strona główna » Budowa Baltic Power rozpocznie się na początku 2024 r.