Equinor Puchar Małych Żagli kończy sezon windsurfingu w Łebie

Equinor wraz z Łebskim Klubem Żeglarskim zakończyli, w ostatni weekend sierpnia, sezon windsurfingu na Morzu Bałtyckim. Regaty odbyły się w pięciu. Equinor, zaangażowany w transformację energetyczną Polski, wspiera dziecięcą i młodzieżową grupę windsurferów w ramach globalnego projektu “Heroes of Tomorrow”.

Kończące sezon doroczne regaty w Łebie były jednym z etapów serii zawodów Pucharu Małych Żagli. To wydarzenie nie tylko skupia się na sportowej rywalizacji, ale również promuje aktywny tryb życia i pasję do żeglarstwa. Oprócz kategorii wiekowej zawodników, znalazła się także kategoria OPEN, gdzie zaproszeni zostali uczestnicy bez ograniczeń wiekowych i wymagań w zakresie sprzętu. Sponsorem głównym Pucharu Małych Żagli w Łebie był Equinor. Partnerami wydarzenia było: Miasto Łeba, Parking Fly Resort Łeba, Port Jachtowy w Łebie, Hydrosfera, Stowarzyszenie beKite, Szkoła Podstawowa w Łebie im. A. Mickiewicza.


– Łebski Klub Żeglarski to wymarzony partner, z którym współpracujemy przy organizowaniu morskich regat dla dzieci i młodzieży. Działalność Klubu wpisuje się w nasze cele i ambicje – firmy będącej blisko lokalnej społeczności, angażującej się w lokalne inicjatywy, w tym przede wszystkim w rozwój sportowych pasji dzieci i młodzieży. Warto dodać, że Łebski Klub Żeglarski jest pierwszym klubem w Polsce, który został włączony do międzynarodowego programu Equinor “Heroes of Tomorrow” – mówi Michał Kołodziejczyk, prezes Equinor w Polsce i dodaje – Łeba jest dla nas ważnym ośrodkiem, z którym będziemy związani przez kolejne dziesięciolecia. Budując farmy wiatrowe na Bałtyku zmieniamy przyszłość energetyki w Polsce. Wspieramy rozwój odnawialnych źródeł energii tak, by przyszłe pokolenia, w tym także młodzi zawodnicy Klubu, mogli cieszyć się zrównoważoną przyszłością.


Equinor budując w Polsce odnawialne źródła energii na morzu i lądzie, wspiera zieloną transformację, jednocześnie angażując się w życie lokalnych społeczności. Współpraca z Łebskim Klubem Żeglarskim – zapoczątkowana wiosną tego roku – jest jedną z inicjatyw wzmacniających kapitał społeczno-ekonomiczny w prowadzeniu inwestycji Equinor. Podczas tegorocznego sezonu norweska firma energetyczna wspierała Klub w letnich regatach, a także uczestniczyła w odbywających się co roku Dniach Łeby. Stała obecność Equinor w tej części Pomorza widoczna jest także dzięki uruchomionemu z końcem czerwca Centrum informacji o morskich farmach wiatrowych Bałtyk. Łeba jest bowiem ważnym punktem na mapie inwestycyjnej Equinor. To tu powstanie baza serwisowa, która będzie sercem operacji dla realizowanych wspólnie z Polenergią morskich farm wiatrowych.

Program „Heroes of Tomorrow” zapoczątkowany ponad 30 lat temu w Norwegii (od 2006 funkcjonuje pod dzisiejszą nazwą) jest skierowany do młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać i zmieniać świat – czy to w dziedzinie nauki, kultury, czy sportu.

Źródło: Equinor

Zostaw komentarz

Strona główna » Equinor Puchar Małych Żagli kończy sezon windsurfingu w Łebie