Politechnika Koszalińska nawiązała współpracę z Windhunter Academy

W połowie kwietnia Politechnika Koszalińska nawiązała porozumienie z Windhunter Academy, które potwierdza uruchomienie pod patronatem firmy nowej specjalności na kierunku „Energetyka” – Morskiej Energetyki Wiatrowej”.

Złożenie podpisów nastąpiło 17 kwietnia br. podczas konferencji prasowej, w której, poza rektor dr hab. Danutą Zawadzką, prof. PK i dyrektorem Windhunter Academy Karoliną Beatą Jastrzębską, udział wzięli także: prof. dr hab. inż. Tadeusz Bohdal, twórca kierunku Energetyka na Wydziale Mechanicznym (WM) i prof. dr hab. inż. Waldemar Kuczyński, dziekan WM.

– Ta umowa jest szczególna, ponieważ dotyczy wielkiego gracza na rynku energetyki wiatrowej – przyznała prof. Danuta Zawadzka.

– Porozumienie obejmuje kierowanie pracowników i zaproszenie dla młodzieży ma studia na Energetyce i prowadzenie zajęć dydaktycznych przez pracowników firmy – dodała.

Z kolei Karolina Beata Jastrzębska powiedziała, że porozumienie oficjalnie zacieśni współpracę, która trwa od wielu lat.

Realizując projekty edukacyjne dla młodzieży i studentów Windhunter Academy oferuje szkolenia niezbędne do pracy na turbinach wiatrowych.

Źródło: Politechnika Koszalińska

Zostaw komentarz

Strona główna » Politechnika Koszalińska nawiązała współpracę z Windhunter Academy