Budowa Farm Wiatrowych – weź udział w konferencji

W dniach 16–17 maja 2023 r. w Gdańsku odbędzie się Konferencja Budowa Farm Wiatrowych – #BFW2023. To nowe wydarzenie, organizowane przez Wydawnictwo Inżynieria, które od ponad dwóch dekad tworzy projekty konferencyjne, skupiające przedstawicieli wszystkich stron procesu inwestycyjnego w poszczególnych branżach budownictwa i inżynierii. Serwis OffshoreWindPoland.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

W trakcie cyklicznego projektu konferencyjnego Budowa Farm Wiatrowych organizatorzy będą skupiać się na inżynierskich niuansach związanych z procesem budowy morskich elektrowni wiatrowych i towarzyszącej im infrastruktury. Tegorocznym priorytetem będzie rozmowa o możliwościach technicznych posadowienia morskich farm wiatrowych i ich przyłączy, a także realizacji budowy portów instalacyjnych i serwisowych.

Uczestnicy konferencji, która odbędzie się w hotelu Novotel Gdańsk Marina, będą mieli szansę zapoznać się z wystąpieniami branżowych ekspertów dotyczących m.in.:

– uwarunkowań rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce,
– zarządzania ryzykiem podczas budowy morskich farm wiatrowych,
– szczegółowych zagadnień związanych z projektowaniem i budową MFW,
– badań podłoża gruntowego na potrzeby posadawiania MFW,
– portów instalacyjnych i serwisowych jako istotnego ogniwa morskiej energetyki wiatrowej,
– zastosowania metody horyzontalnego wiercenia kierunkowego (HDD) w projektach MFW.

– Transformacja energetyczna, osiągnięcie zaplanowanych celów neutralności klimatycznej, redukcja emisji C02 staną się faktem tylko wtedy, gdy znacząco przyspieszą inwestycje w odnawialne źródła energii. Nieodzownym aspektem ich realizacji jest dobra komunikacja pomiędzy inwestorem, światem nauki, a projektantem, wykonawcą czy też dostawcą technologii i produktów. Głęboko wierzę, że nasz nowy projekt stanie się, jak i inne dotychczas przez nas stworzone, platformą do wymiany wiedzy, dyskusji, wyciągania wniosków oraz wdrażania nowych pomysłów realizacyjnych – mówi przewodnicząca konferencji, Monika Socha-Kośmider.

Patronat nad konferencją objęli: Minister Klimatu i Środowiska, Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców.

Nadchodzące wydarzenia

Zostaw komentarz

Strona główna » Budowa Farm Wiatrowych – weź udział w konferencji