Otwarto wystawę o projektach realizowanych w ramach programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”

W środę w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece (GOKiB) w Choczewie pojawiła się wystawa podsumowująca dotychczasowe inicjatywy zrealizowane w ramach programu ,,Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”. To inicjatywa skierowana do mieszkańców gminy Choczewo, w której powstanie lądowa infrastruktura przyłączeniowa dla morskich farm wiatrowych.

Przedświątecznemu spotkaniu w GOKiB towarzyszył poczęstunek składający się z potraw opisanych w albumie „Z babcinego talerza”. Wydany zbiór przepisów, które przywieźli na te ziemie przodkowie dzisiejszych mieszkańców gminy, wraz z ich opisanymi historiami, był jednym z projektów zrealizowanych w ramach programu. W trakcie wydarzenia wystąpił chór Choczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Program jest realizowany od dwóch lat wspólnie przez PGE Baltica, Ørsted, Baltic Power oraz OW Ocean Winds. Jak przekonuje PGE Polska Grupa Energetyczna, inicjatywa rozwija się znakomicie. Z programu korzystają m.in. strażacy ochotnicy, koła gospodyń wiejskich, lokalne kluby sportowe, seniorzy, dzieci i młodzież. Dzięki programowi odbywają się kursy rękodzieła, warsztaty tematyczne, zajęcia z angielskiego, lekcje pływania i wiele innych. W tym kontekście PGE podkreśla, że relacje ze społecznościami lokalnymi to klucz do pomyślnej realizacji dużych inwestycji takich jak m.in. morskie farmy wiatrowe.

Jak informuje PGE Polska Grupa Energetyczna, program ,,Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem” cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Choczewa – z ponad 40 projektów zrealizowanych w pierwszej edycji liczba przedsięwzięć do przeprowadzenia w kolejnej wzrosła do ponad 70. Mieszkańcy gminy zgłaszają do programu kolejne projekty.

Zostaw komentarz

Strona główna » Otwarto wystawę o projektach realizowanych w ramach programu „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem”