Orlen nawiązuje współpracę z Zespołem Szkół Morskich w Świnoujściu

Grupa Orlen nawiązała współpracę z Zespołem Szkół Morskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu. List intencyjny został podpisany przez przedstawiciela ORLEN Neptun oraz placówki edukacyjnej podczas Kongresu Morskiego.

Orlen poinformował, że wspólnie z ORLEN Neptun podczas Kongresu Morskiego podpisał porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Morskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu. Dokument stał podpisany przez Roberta Nowickiego, Członka Zarządu ORLEN Neptun.

Współpraca ma pozwolić na „promowanie praktycznej edukacji i rozwój umiejętności młodych talentów, które mogą wkrótce związać swoją przyszłość z morską energetyką wiatrową”.

-Grupa ORLEN będzie mogła aktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia wykwalifikowanej kadry, przygotowującej się do wyzwań związanych z logistyką i energetyką morską, a Zespół Szkół Morskich rozwijać swoją ofertę edukacyjną, szczególnie w dziedzinach związanych z energią odnawialną – informuje polski inwestor.

Porozumienie zostało podpisane w obecności przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury tj. wiceministrów Marka Gróbarczyka i Grzegorza Witkowskiego.

W czerwcu informowaliśmy, że w Świnoujściu powstanie port instalacyjny, który zostanie wykorzystany do budowy morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Budowa portu ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Inwestor już dziś myśli o przyszłej kadrze, która będzie podstawą prawidłowego funkcjonowania zaplecza dla morskich farm wiatrowych. Uczniowie świnoujskiej Szkoły Morskiej będą mogli realizować praktyki w terminalu.

Zostaw komentarz

Strona główna » Orlen nawiązuje współpracę z Zespołem Szkół Morskich w Świnoujściu