Uczniowie Szkoły Morskiej będą praktykować w terminalu instalacyjnym w Świnoujściu

W Świnoujściu powstanie port instalacyjny, który zostanie wykorzystany do budowy morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Budowa portu ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Inwestor już dziś myśli o przyszłej kadrze, która będzie podstawą prawidłowego funkcjonowania zaplecza dla morskich farm wiatrowych. Uczniowie świnoujskiej Szkoły Morskiej będą mogli realizować praktyki w terminalu.

Zespół Szkół Morskich im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu to placówka, która kształci na kierunkach: technik nawigator morski, technik mechanik okrętowy, technik logistyk, technik informatyk oraz magazynier logistyk. Lokalne media informują, że uczniowie mają szansę na przygotowanie się do zawodu w terminalu instalacyjnym morskich farm wiatrowych.

Jarosław Trybuchowicz, prezes Orlen Neptun, poinformował, że zarząd myśli już o kadrze do obsługi terminalu. Jak na razie rozważane są praktyki dla uczniów, a kierunkiem zainteresowań jest ścieżka edukacyjna – logistyka. Z kolei Dyrektorka szkoły Marzena Gańcza wskazała, że plany współpracy z polskim koncernem Orlen są szerokie i potencjalna kooperacja obejmie nie tylko praktyki. Orlen może objąć jedną z klas patronatem.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz spółka ORLEN Neptun przedstawiły informację na temat postępów prac związanych z budową pierwszego na polskim wybrzeżu terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych. Obecnie trwają prace rozbiórkowe przygotowujące teren do rozpoczęcia budowy.

Źródło: Radio Szczecin, iswinoujscie.pl

Zostaw komentarz

Strona główna » Uczniowie Szkoły Morskiej będą praktykować w terminalu instalacyjnym w Świnoujściu