Inwestor MFW BC-Wind wizytuje statek Ocean Vantage

Statek Ocean Vantage posłuży do przeprowadzenia badań dna Bałtyku realizowanych dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind. W kwietniu br. wystartowała kampania.

Przedstawiciele inwestora OW Ocean Winds Polska wzięli udział w wizytacji statku Ocean Vantage, który wspomoże działania firmy Gardline w prowadzeniu badań dna Morza Bałtyckiego na obszarze przyszłej MFW BC-Wind. Inwestor poinformowała, że celem wizyty było przedstawienie projektu, planu realizowanych prac, podkreślenie celów bezpieczeństwa oraz zaznajomienie załogi z projektowymi założeniami zgodnymi z zasadami safety first.

-Bezpieczne i planowe wykonanie operacji jest dla nas niezmiernie ważne, dlatego oprócz oprowadzenia po statku, mieliśmy okazję poznać jego załogę oraz osoby odpowiedzialne za projekt geotechnicznych oraz geofizycznych badań dna Bałtyku – wskazuje Ocean Winds w poście na Linkedin.

W kwietniu informowaliśmy, że celem badań jest pozyskanie informacji niezbędnych do opracowania szczegółowego planu posadowienia fundamentów turbin wiatrowych oraz morskiej stacji elektroenergetycznej, projektu kabli międzysieciowych i eksportowych, a także wymaganej ochrony ich wkopywania i ich połączenia z lądową infrastrukturą przesyłową.

Badania geofizyczne obejmują pomiary głębokości pasa dna morskiego na głębokości do 60 m, techniki sonarowe umożliwiające mapowanie zagrożeń powierzchniowych oraz różne systemy sejsmiczne do badań struktur pod dnem morskim. Następnie planowane jest pobranie próbek z płytkiego dna morskiego wzdłuż trasy kabla eksportowego.

Spółka planuje rozpoczęcie działalności komercyjnej BC-Wind w 2027 r.

Źródło: Ocean Winds Polska/Linkedin

Zostaw komentarz

Strona główna » Inwestor MFW BC-Wind wizytuje statek Ocean Vantage