Bureau Veritas jednostką certyfikującą programu wodorowego CERTIFHY™

CertifHy™ ma na celu ułatwienie i przyspieszenie produkcji, zamówień i wykorzystania wodoru nieodnawialnego, odnawialnego i niskoemisyjnego. System został opracowany przez pozarządową organizację, mając na celu wsparcie dla rozwoju rynku wodoru i zapewnienie konsumentom niezawodnego narzędzia do śledzenia pochodzenia wodoru i jego kwalifikacji środowiskowych. 


Metodologia leżąca u podstaw tego programu koncentruje się na dwóch aspektach: pochodzeniu wykorzystywanej energii oraz śladzie węglowym produkowanego wodoru. Certyfikat wg systemu CertifHy ułatwi handel odnawialnym i niskoemisyjnym wodorem w całej Europie.


-Obecność Bureau Veritas jako instytucji certyfikującej dla CertifHy jest uznaniem naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój gospodarki niskoemisyjnej. Tylko połączenie kompetencji i współpraca liderów dekarbonizacji, może zapewnić wodorowi miejsce na rynku paliw i gazu. Nie chcemy by gaz ten był przedmiotem wojen, szantaży i czarnorynkowych operacji. Dbając o planetę konieczna jest także zmiana myślenia o paliwach.  Razem z CertifHy nadamy wartość handlową wodorowi bez i nisko emisyjnemu. W związku z tym istotne jest, aby system certyfikatów gwarancji pochodzenia był wiarygodny, dokładny i weryfikowalny, co gwarantować będzie marka naszej organizacji i doświadczenie naszych audytorów”– podsumowuje Piotr Maksyś, odpowiedzialny w Bureau Veritas Polska za innowacje i technologie wodorowe.  


Bureau Veritas przeprowadza około 300 000 audytów rocznie, zapewniając swoim klientom ten sam, wysoki poziom jakości na całym świecie, dzięki ponad 7400 doświadczonym audytorom i scentralizowanemu wsparciu. Dzięki nowej akredytacji, audytorzy mogą teraz również przeprowadzać audyty CertifHy™ w zakładach produkcji wodoru. Celem audytów jest zapewnienie, że wytwarzana energia spełnia wymagania programu CertifHy™ NGC Scheme requirements.


-Bureau Veritas jest strategicznym partnerem wspierającym podmioty związane z energetyką wodorową w całym etapie łańcucha dostaw. Wykorzystujemy globalną i wszechstronną wiedzę techniczną, aby przyczynić się do zrównoważonego rozwoju tej branży. Cieszymy się, że łączymy siły z tak ważną inicjatywą jak CertifHy™, aby wprowadzić przejrzystość, spełniać ambitne kryteria środowiskowe i realizować cele związane z dekarbonizacją, a to wszystko dla ochrony klimatu i poprawy warunków życia – mówi Laurence Boisramé, Sales Director – Hydrogen, Bureau Veritas


-Od 2017 roku CertifHy™ pracuje nad systemem certyfikacji wodoru w celu wsparcia transformacji energetycznej. Zaangażowanie Bureau Veritas jest ogromnym osiągnięciem dla CertifHy™. Współpraca z wiodącą jednostką certyfikującą pozwoli nam dalej rozwijać nasz autorski program certyfikacji odnawialnego i niskoemisyjnego wodoru – dodaje Matthieu Boisson, CertifHy™ Project Coordinator.


Bureau Veritas wspiera dekarbonizację sektora energetycznego. Usługi i rozwiązania BV Green Line wykorzystują naszą wiedzę z zakresu jakości, bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju, aby wspierać przedsiębiorstwa w radzeniu sobie z wyzwaniami transformacji energetycznej.

Zostaw komentarz

Strona główna » Bureau Veritas jednostką certyfikującą programu wodorowego CERTIFHY™