Inwestor BC-Wind w projekcie ELBE Eurocluster – weź udział w webinarze

24 sierpnia 2023 r. o godzinie 10.30 odbędzie się webinar on-line w sprawie udziału inwestora Ocean Winds w projekcie ELBE Eurocluster. Jeden z deweloperów morskich farm wiatrowych w Polsce poszukuje firm, z którymi nawiąże współpracę w ramach rozwoju innowacyjnego systemu bezzałogowych pojazdów autonomicznych do wspierania podwodnych działań O&M przez cały okres eksploatacji morskiej farmy wiatrowej.

ELBE EUROCLUSTER to sojusz 8 europejskich klastrów z najważniejszych regionów i krajów sektora morskiej energetyki odnawialnej, w tym Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku. Ten międzynarodowy projekt stawia sobie za cel promowanie europejskiej współpracy w zakresie innowacji, internacjonalizacji, łączenia oraz rozwoju w sektorze morskiej energii odnawialnej, a także pozycjonowanie Europy jako światowego lidera technologicznego i przemysłowego w tym obszarze.

-W OW Ocean Winds, oprócz wartości takich jak zrównoważony rozwój, kreatywność, elastyczność i ludzie, cenimy innowacyjność i współpracę. W związku z tym poszukujemy firm, z którymi nawiążemy współpracę w ramach rozwoju innowacyjnego systemu bezzałogowych pojazdów autonomicznych do wspierania podwodnych działań O&M przez cały okres eksploatacji morskiej farmy wiatrowej – informuje inwestor.

-Zachęcamy wszystkie zainteresowane MŚP do składania wniosków do 30 września 2023 roku. Następnie wybrane MŚP otrzymają dofinansowanie w wysokości max. 60.000 euro w ramach Finansowego Wsparcia Innowacji ELBE EUROCLUSTER (FSTI) – czytamy w komunikacie.

Zainteresowane podmioty mogą wziąć udział 24 sierpnia 2023 r. w specjalnym webinarze dotyczącym udziału Ocean Winds w ELBE Eurocluster, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o samej inicjatywie, jak również o Challenge.

Podczas spotkania zostanie przedstawione zapotrzebowanie Ocean Winds na innowacyjne rozwiązanie w ramach morskiej farmy wiatrowej BC-Wind, a także szczegóły planowanego systemu bezzałogowych pojazdów autonomicznych. Wszystkich zainteresowanych szczegółami konkursu zapraszamy 24 sierpnia 2023 r. o godz. 10:30 na organizowane przez nas webinarium online.

W imieniu inwestora zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Zostaw komentarz

Strona główna » Inwestor BC-Wind w projekcie ELBE Eurocluster – weź udział w webinarze