Bilfinger Tebodin zarządza projektem bazy operacyjnej RWE w Ustce

Eksperci firmy konsultacyjno-inżynieryjnej Bilfinger Tebodin zarządza projektem bazy operacyjnej dla RWE Renewables, która powstanie w Ustce.

Baza zlokalizowana na Morzem Bałtyckim będzie służyć jako obiekt administracyjny i zarządzania operacyjnego dla obsługi, kontroli, konserwacji morskich farm wiatrowych, a także planowanych i nieplanowanych prac remontowych przy brzegu nabrzeża i w urządzeniach portowych.

Bilfinger Tebodin jest na etapie projektowania centrum operacyjnego. Projekt ten rozpoczął się w listopadzie 2021 r. a początek budowy planowany jest na trzeci kwartał 2024 r. Zakończenie budowy planowane jest na 2025 r. Nowa baza operacyjna farmy wiatrowej składać się będzie z budynku administracyjnego, magazynu, dróg i parkingów.

Projekt bazy serwisowej RWE Renewables w Ustce, zdjęcie: Bilfinger Tebodin

Projekt bazy serwisowej RWE Renewables w Ustce

Obecnie prace są na etapie finalizacji projektu wykonawczego i projektu budowlanego.

Na tym etapie projektu Bilfinger Tebodin będzie świadczył usługi takie jak wykonanie projektu budowlanego, wykonanie projektu wykonawczego, wsparcie w uzyskaniu pozwolenia na budowę, przeprowadzenie przetargu na generalnego wykonawcę, zarządzanie budową oraz certyfikację BREEAM.

-Zarządzaliśmy już kilkoma projektami, które są przyjazne dla odnawialnych źródeł energii. Fakt, że RWE Renewables zaufało naszemu zespołowi do wykonania całości usług EPCM w ich projekcie, świadczy o profesjonalnym podejściu i wysokiej jakości usług, jakie dostarcza Bilfinger Tebodin – mówi Aleksandra Turczak, Project Manager w Bilfinger Tebodin.

Źródło: Bilfinger Tebodin

Zostaw komentarz

Strona główna » Bilfinger Tebodin zarządza projektem bazy operacyjnej RWE w Ustce