Tauron otrzymał decyzję MI dot. PSZW dla obszaru na Morzu Bałtyckim

Polska spółka energetyczna Tauron Polska Energia otrzymała 9 sierpnia decyzję Ministerstwa Infrastruktury o udzieleniu pozwolenia w zakresie wznoszenia i wykorzystywania sztucznych wysp (PSZW), konstrukcji i urządzeń w polskim obszarze morskim. Potencjalna moc farmy wiatrowej może wynieść ok. 1 GW.

Decyzja dotyczy obszaru oznaczonego nr 43.E.1 na potrzeby budowy morskiej farmy wiatrowej. O takie pozwolenia wnioskowała spółka PGE Baltica 4 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Tauron posiada 44,96 proc. udziałów w PGE Baltica 4 sp. z o.o., a pozostałe 55,04 proc. udziałów należy do PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Moc planowanej morskiej farmy wiatrowej, jaka miałaby powstać na podstawie uzyskanego Pozwolenia, wyniesie ok. 1 GW.

W komunikacie spółka podkreśliła, że decyzja nie jest ostateczna.

-W terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronom postępowania przysługuje prawo skierowania wniosku do Ministra Infrastruktury o ponowne rozpatrzenie sprawy. Intencją emitenta jest poinformowanie w trybie kolejnych raportów bieżących jedynie o wystąpieniu okoliczności uniemożliwiających uzyskanie przez decyzję przymiotu ostateczności – czytamy.

Wczoraj Prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski poinformował, że grupa otrzymała od MI decyzje dotyczące pięciu pozwoleń, które umożliwią wybudowanie w przyszłości kolejnych elektrowni wiatrowych na morzu. O wynikach kolejnych rozstrzygnięć informowaliśmy w maju br.

Zostaw komentarz

Strona główna » Tauron otrzymał decyzję MI dot. PSZW dla obszaru na Morzu Bałtyckim