Atlas Ward zbuduje fabrykę montażową gondoli Vestasa w Szczecinie

Spółka Atlas Ward będzie odpowiedzialna za realizację inwestycji Vestasa w Szczecinie, gdzie duński potentat energetyki wiatrowej zbuduje zakład, w którym będą montowane gondole i piasty turbin wiatrowych (Vestas Assembly Hall).

Atlas Ward Polska to lider generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Firma kompleksowo zarządza procesami inwestycyjno-budowlanymi. Specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych i komercyjnych. Atlas Ward Polska od 25 lat prowadzi inwestycje na terenie całego kraju, a ich dotychczasowa łączna powierzchnia to przeszło 5,5 mln m2.

Jak wskazuje Atlas Ward, fabryka duńskiego koncernu to przełomowa inwestycja, które jest kluczowa dla energetyki wiatrowej. Zakład na Ostrowie Grabowskim ma zostać uruchomiony w 2025 r. i pozwoli na stworzenie ok. 700 miejsc pracy. Elementy produkowane w szczecińskim zakładzie trafią zarówno na rynek polski, jak i rynki globalne.

MFW Baltic Power, projekt morskiej farmy wiatrowej Grupy Orlen i Northland Power, wykorzysta 76 nowoczesnych turbin o mocy 15 MW firmy Vestas, których elementy będą produkowane we wspomnianej fabryce montażowej gondoli w Szczecinie.

Przypomnijmy, że 2 lutego w trakcie wizyty Fryderyka X, króla Dani w Polsce, w Szczecinie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę wspomnianej fabryki, na której obecna była również redakcja offshorewindpoland.pl

Oprócz inwestycji na Ostrowie Grabowskim Vestas chce zbudować fabrykę łopat dla sektora offshore wind, której uruchomienie miałoby nastąpić w 2026 r. Dzięki budowie dwóch wspomnianych zakładów powstanie ponad 1700 bezpośrednich miejsc pracy.

Źródło: Atlas Ward

Zostaw komentarz

Strona główna » Atlas Ward zbuduje fabrykę montażową gondoli Vestasa w Szczecinie