Zatwierdzono program OOŚ dla części estońsko-łotewskiego projektu morskiej farmy wiatrowej

Redakcja OWP
Redakcja OWPhttp://offshorewindpoland.pl
Na bieżąco śledzimy rozwój projektów offshore wind, analizujemy trendy rynkowe i dostarczamy eksperckich informacji o technologiach, regulacjach oraz kluczowych graczach na rynku. Masz newsa lub uwagę? Pisz na redakcja@offshorewindpoland.pl

Materiały autora

Zatwierdzono program oceny oddziaływania na środowisko (OOŚ) estońskiej części projektu morskiej wiatrowej Elwind, realizowanego wspólnie przez Estonię i Łotwę.

Dokument nakreśla cały proces oceny wpływu projektu na środowisko, w tym m.in. zakres i metodologię badań, które mają być przeprowadzone w estońskim obszarze morskim czy zaangażowanie społeczności lokalnych.

W latach 2024-2027 KIK (Centrum Inwestycji Środowiskowych) i Łotewska Agencji Inwestycji i Rozwoju będą organizować przetargi w celu znalezienia wykonawców konkretnych badań.

Morska farma wiatrowa Elwind ma powstać ok. 15-20 km od wybrzeża Kurzeme, na obszarze morskim leżącym naprzeciwko Pävilosta. Budowa miałabyś rozpocząć w latach 2027-2030. Dotychczas celem Łotwy i Estonii jest osiągnięcie rocznej produkcji energii elektrycznej z OZE na poziomie od około 3 do 3,5 TWh (w oparciu o współczynnik wydajności równy 40%). Jak informowaliśmy pod koniec listopada, rząd Rydze ogłosił, że chce, aby łotewska część projektu morskiej farmy wiatrowej Elwind, miał mieć moc 1000 MW, czyli tyle ile wcześniej miała wynieść łączna moc zainstalowana w offshore wind w obydwu państwach.

- REKLAMA -spot_img

Zainteresuje Cię

Zostaw komentarz

- REKLAMA -spot_img

Najnowsze informacje