Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (WIMiO) Politechniki Gdańskiej podpisał pierwsze porozumienie o współpracy w ramach nowego kierunku Naval Architecture and Offshore Structures. Partnerem uczelni została firma Wayman, producent specjalistycznego oprogramowania do zarządzania projektami i planowania zasobów przedsiębiorstwa.
Porozumienie zakłada praktyczne wsparcie w realizacji przedmiotu „zespołowy projekt badawczy”, podczas którego studenci będą pracować z wykorzystaniem systemu Wayman. Jak zaznacza prof. Wojciech Litwin, dyrektor Instytutu Budowy Okrętów, program nauczania będzie obejmował między innymi zagadnienia związane z zarządzaniem dużymi zespołami projektowymi. Dodatkowo firma zobowiązała się do wspierania koła naukowego KORAB, któremu już przekazała nowe narzędzia do realizacji projektów.
Dokument został podpisany przez prof. Mariusza Deję, dziekana WIMiO oraz Łukasza Rosołowskiego, COO & Implementation Manager w Wayman. W spotkaniu uczestniczyli również prof. Wojciech Litwin oraz Piotr Bilon, CO i współzałożyciel Wayman.
Naval Architecture and Offshore Structures to nowy kierunek studiów II stopnia, który wprowadza innowacyjną formułę „studiuj i pracuj” oraz „studiuj, pracuj i wyjeżdżaj na wymiany”. Program wyróżnia elastyczny harmonogram zajęć, ścisła współpraca z branżą oraz możliwość realizacji zajęć i projektów w języku angielskim, co ma ułatwić absolwentom rozpoczęcie międzynarodowej kariery.
Wayman to polski dostawca systemów zarządzania dedykowanych dla wielobranżowych, inżynierskich firm projektowych. Oprogramowanie firmy, wykorzystywane przez czołowe polskie przedsiębiorstwa projektowe z różnych sektorów inżynierii, integruje się zarówno z systemami finansowymi, jak i rozwiązaniami BIM, co pozwala na zwiększenie efektywności procesu projektowania i optymalizację czasu pracy.