TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. Marzec: Trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy bazy serwisowej w Ustce

Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Dariusz Marzec poinformował, że obecnie trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy bazy operacyjno-serwisowej w Ustce. Wskazał, że jest to jedna z kluczowych inwestycji polskiego inwestora w ramach realizowanego programu offshore.

2. Fabryka wież offshore w Gdańsku – inwestorzy wmurowali kamień węgielny

6 czerwca 2024 r. w Gdańsku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. To ważne wydarzenie symbolizuje dynamiczny postęp w realizacji projektu, który ma wspierać rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i Europie. Nowa fabryka wież offshore zlokalizowana w Gdańsku, z bezpośrednim dostępem do nabrzeża, jest kluczową inwestycją dla polskiego sektora energetyki odnawialnej. Fabryka będzie posiadać zdolności produkcyjne umożliwiające wytwarzanie ponad 150 wież rocznie.

3. Bloomberg: Shell żegna się z OZE? Planuje zwolnienia w sektorze offshore wind

Shell przygotowuje się do zwolnienia osób zatrudnionych w sektorze morskiej energetyki wiatrowej – informuje Bloomberg. Według informacji agencji, jest to element działań Waela Sawana, dyrektora generalnego koncernu, które mają na celu odejście giganta naftowo-gazowego od sektora OZE.

4. PSEW 2024: Realizacja projektów morskich farm wiatrowych postępuje (RELACJA)

Pierwszego dnia 19. edycji Konferencji PSEW 2024 w Świnoujściu odbyła się dyskusja pt. “Morska energetyka wiatrowa – gdzie jesteśmy?”. Tematyka rozmów skupiała się wokół sprawnej realizacji projektów offshore wind, wyzwań, współpracy z interesariuszami czy inwestycji przemysłowych jako czynnika rozwoju regionalnego. Portal OffshoreWindPoland.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

5. Ponad 4000 pracowników Siemens Gamesa może stracić pracę

Zarząd Siemens Gamesa, hiszpańskiej spółki-córki należącej do Siemens Energy, próbuje wyciągnąć spółkę z trudnej sytuacji finansowej. W tym celu zamierza zwolnić 4100 pracowników. To ok. 15% osób zatrudnionych w firmie zajmującej się produkcją turbin wiatrowych.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły