TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1.Dwie firmy powalczą o zostanie doradcą technicznym PGE w projektach offshore wind

Polska spółka PGE Baltica oceniła wnioski złożone w przetargu na doradcę technicznego, który pomoże w realizacji projektów morskich farm wiatrowych Baltica 1, Baltica 2, Baltica 3 oraz innych inwestycji będących we wczesnej fazie prac przygotowawczych. Do złożenia oferty zostaną zaproszone dwa podmioty – Ramboll Polska Sp. z o.o i Gavin & Doherty Geosolutions Limited.

2. Jest kontrakt na transport i instalację morskich stacji transformatorowych MFW Baltica 2

Grupa PGE i duński Ørsted wybrały dostawcę, który przetransportuje na obszar przyszłej farmy i zainstaluje tam morskie stacje elektroenergetyczne dla projektu MFW Baltica 2.

3. Equinor i Polenergia rozmawiają z mieszkańcami Łeby o inwestycjach na Bałtyku

Jeszcze w tym roku w Łebie ruszy budowa bazy serwisowej do obsługi morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałyk III, w której pracę znajdzie około 100 specjalistów. O perspektywach zatrudnienia, pracach przy budowie bazy i morskich farm wiatrowych mówili 19 marca 2024 r. przedstawiciele inwestorów na spotkaniu z mieszkańcami Łeby i okolic.

4. Rekrutacja do bazy serwisowej Equinora w Łebie ruszy na początku 2025 roku

W porcie w Łebie powstanie baza serwisowa Equinora dla projektów morskich farm wiatrowych. To szansa na powstanie nowych miejsc pracy. Na początku 2025 r. ma ruszyć rekrutacja pracowników.

5. Orlen Neptun zaprezentował w Bilbao ofertę dotyczącą terminala w Świnoujściu

Polska spółka Orlen Neptun z Grupy Orlen była obecna podczas międzynarodowego wydarzenia WindEurope Annual Event. To jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń dla branży związanej z energetyką wiatrową. Przedstawiciele Orlen Neptun zaprezentowali ofertę związaną z budowanym w Świnoujściu terminalem instalacyjnym dla morskich farm wiatrowych.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły