TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1.European Energy oraz gminy Barwice i Grzmiąca zbadają potencjał rozwoju Power-to-X

Duńska firma European Energy i dwie gminy – Barwice i Grzmiąca – chcą wspólnie zbadać możliwości rozwoju produkcji zielonych paliw w Polsce. Strony podpisały memorandum o współpracy w sprawie „Zamiaru podjęcia współpracy w celu zbadania możliwości rozwoju technologii Power-to-X” pozwalającej na produkcję zielonego e-metanolu oraz ciepła w oparciu o odnawialne źródła energii (OZE). Świadkiem tego wydarzenia był Jego Wysokość Król Danii Fryderyk X, który odwiedził Warszawę podczas swojej oficjalnej podróży biznesowej.

2. Orlen Neptun i Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie zapewnią kadry dla offshore wind

Polska spółka Orlen Neptun z Grupy Orlen oraz Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie będą wspólnie kształcić kadry dla sektora morskiej energetyki wiatrowej. W Szczecinie została podpisana w tej sprawie umowa o współpracy.

3. Wmurowano kamień węgielny pod fabrykę Vestasa w Szczecinie (RELACJA)

Polska spółka Orlen Neptun z Grupy Orlen oraz Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie będą wspólnie kształcić kadry dla sektora morskiej energetyki wiatrowej. W Szczecinie została podpisana w tej sprawie umowa o współpracy.

4. Equinor uzyskał pozwolenie na budowę budynku biurowego oraz magazynowego w Łebie

Zgodnie z zapowiedziami norweskiego inwestora Equinor, w tym roku ma ruszyć budowa bazy serwisowej w Łebie, niezbędnej do obsługi morskich farm wiatrowych MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, rozwijanych wspólnie z polską Grupą Polenergia. O uzyskaniu pozwolenia na budowę poinformował w audycji Radio Gdańsk burmistrz Łeby. Inwestor w komentarzu dla OffshoreWindPoland.pl informuje, że pozyskał dokładnie pozwolenie na budowę budynku biurowego oraz budynku magazynowego, z kolei w przypadku pozwolenia na przebudowę nabrzeża „procedura administracja jest w przygotowaniu”.

5. Burmistrz Łeby: Rozpoczęcie budowy bazy serwisowej to szansa na rozwój

Rozpoczęcie przez Orlen budowy bazy serwisowej to ważny dzień dla Łeby. Inwestycja warta 62 mln zł pozwoli na rozwój gospodarczy miasta i powstanie nowych miejsc pracy – mówił Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby, w rozmowie z Radiem Gdańsk.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły