Studenci MBA Offshore Wind z wizytą w Danii

Studenci trzeciej edycji studiów podyplomowych Executive Offshore Wind MBA Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyli wizytę studyjną w duńskim Esbjerg – centrum innowacji sektora morskiej energetyki wiatrowej.

Słuchacze mieli możliwość odwiedzenia siedzib wiodących firm zajmujących się branżą offshore wind w Esbjerg i okolicach. Wśród gospodarzy uczelnia wymieniła spółki Kingstein, Ørsted, Vestas, ale także samego zarządcę portu w Esbjerg.

Port w Esbjerg jest nie tylko największym portem w Danii, ale odgrywa również kluczową rolę w duńskim i europejskim sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Zajmuje powierzchnię 4,5 mln m2, przez co jest największym na świecie portem bazowym dla offshore wind. Na jego terenie siedzibę ma ponad 200 firm, które łącznie zatrudniają ok. 10 000 pracowników. Obecnie ponad 80% projektów morskich farm wiatrowych zainstalowanych w Europie było realizowane z pomocą (logistyka komponentów) portu w Esbjerg.

Studia realizowane przez Uniwersytet Morski w Gdyni to pierwszy program Executive MBA w Polsce dla sektora morskiej energetyki wiatrowej. Pierwsza edycja studiów została uruchomiona w 2022 r.

Zostaw komentarz

Strona główna » Studenci MBA Offshore Wind z wizytą w Danii