Smulders dostarczy elementy przejściowe dla projektu MFW Baltic Power

Smulders Projects Belgium, spółka zależna Smulders, międzynarodowego koncernu specjalizującego się w inżynierii, budowie, dostawach i montażu konstrukcji stalowych, dostarczy 76 elementów przejściowych dla budowanej przez Orlen i Northland Power morskiej farmy wiatrowej Baltic Power.

W ubiegłym roku spółka Baltic Power (joint venture Orlen i Northland Power) podpisała umowę rezerwacyjną z Smulders na dostawę elementów przejściowych (ang. transition pieces), pozwalających łączyć fundamenty z instalowanymi wieżami turbin wiatrowych. Jest to kluczowe ogniwo w całej konstrukcji wiatrowej. Element przejściowy jest również głównym punktem dostępu w fazie serwisowania instalacji offshore wind.

Elementy przejściowe będą częściowo wyprodukowane w zakładach Smulders zlokalizowanych w Polsce.

Cieszmy się, że nasze zakłady w Polsce, które przez ostatnie dwie dekady wspierały projekty morskiej energetyki wiatrowej w całej Europie, mogą teraz przyczynić się do realizacji projektu w tym kraju – poinformowała spółka.

– Praca nad tym projektem, zarówno z klientem, innymi wykonawcami, jak i z przedstawicielami łańcucha dostaw oraz doprowadzenie tego projektu od etapu koncepcyjnego do fazy budowy, było przyjemnością. Osiągnięcie zamknięcia modelu finansowego w tych trudnych czasach jest prawdziwym osiągnięciem zespołu Baltic Power – powiedział Jaap Jansen, dyrektor ds. przetargów w Smulders.

– Niedawno rozpoczęliśmy produkcję u naszego głównego podwykonawcy i partnera przemysłowego, Haizea Bilbao, gdzie produkowane są primary steel cans na potrzeby projektu. Nasze zakłady w Polsce i Wielkiej Brytanii są gotowe do rozpoczęcia produkcji w nadchodzących miesiącach – poinformował Stefan van Hoydonck, kierownik projektu w Smulders.

Źródło: Smulders

Zostaw komentarz

Strona główna » Smulders dostarczy elementy przejściowe dla projektu MFW Baltic Power