Simply Blue Group chce hodować wodorosty na terenie farm wiatrowych

Irlandzki deweloper Simply Blue Group oraz przedstawiciele norweskiej firmu Arctic Seaweed podpisali Memorandum of Understanding (MoU), w ramach którego będą badać rozwiązania w zakresie rozwoju wodorostów wśród morskich turbin wiatrowych.

Arctic Seaweed to firma zajmująca się hodowlą wodorostów, która opracowała unikalną metodę umożliwiającą opłacalną i zrównoważoną uprawę i zbiór wodorostów przy minimalnym wpływie na środowisko. Farmyw worodorstów sa obecnie testowane w okolicach Bergen, Ålesund i Grenlandii.

Wodorosty zaczęły ostatnio wzbudzać zainteresowanie w Europie jako roślina uprawna, która mogłaby zastąpić produkty wymagające dużej ilości zasobów, takie jak mięso, plastik, paliwa kopalne czy konwencjonalne nawozy. Wodorosty potrzebują jedynie składników odżywczych z oceanu, a także światła słonecznego, aby rosnąć, bez potrzeby stosowania nawozów lub słodkiej wody – zauważa inwestor.

Celem Simply Blue Group jest opracowanie prototypowych farm wodorostów. Będzie to wymagało skalowania procesów siewu i zbioru do poziomów, które pozwolą na „krytyczne czasowo i bezpieczne operacje na morzu”

-W Europie hodowla wodorostów nie została w pełni rozwinięta ze względu na małą skalę przedsiębiorstw, ograniczoną liczbę gatunków wodorostów i tradycyjne techniki uprawy, jednak dostrzegamy potencjał silnego wzrostu produkcji wodorostów – powiedział Sam Roch Perks, współzałożyciel i dyrektor generalny Simply Blue Group.

Źródło: Simply Blue Group

Zostaw komentarz

Strona główna » Simply Blue Group chce hodować wodorosty na terenie farm wiatrowych