SIF Netherlands preferowanym dostawcą fundamentów dla MFW Bałtyk II i III

Polska spółka Polenergia S.A. poinformowała w komunikacie, że spółki projektowe MFW Bałtyk II sp. z o.o. oraz MFW Bałtyk III sp. z o.o., w których posiada 50% udziałów, zawarły rezerwacyjną umowę z SIF Netherlands na dostawę monopali.

Do zawarcia umowy doszło 21 kwietnia br. Umowa dotyczy rezerwacji mocy produkcyjnych pozwalających na produkcję monopali w ilościach i terminach zgodnych z aktualnymi założeniami projektowymi. Teraz firmy mają przystąpić do negocjacji w oparcii o ofertę produkcji 90 monopali.

Szacowana cena kontraktowa dla kontraktów wynosi ok. 161,4 mln euro dla MFW Bałtyk II oraz ok. 196,1 mln EUR – dla MFW Bałtyk III.Ostateczna cena kontraktowa będzie uzależniona w szczególności od ceny stali, ostatecznych założeń projektowych, finalnego określenia wysokości stawek zmiennych i waloryzacji. Ostateczne umowy zostaną podpisane do dnia 1 października 2023 roku.

Bałtyk II i III to dwa morskie projekty wiatrowe na polskim Morzu Bałtyckim przewidujące łączną moc zainstalowaną na poziomie potencjalnie 1440 MW. Bałtyk II i III obejmują łącznie obszar około 240 km kwadratowych, zlokalizowany w odległości od 22 km do 37 km od brzegu. Głębokość wody wynosi od około 25 do 40 metrów.

Źródło: Polenergia/SIF

Zostaw komentarz

Strona główna » SIF Netherlands preferowanym dostawcą fundamentów dla MFW Bałtyk II i III