SGRE ma zielone światło na rezerwację portu instalacyjnego w Rønne

Polenergia podsumowała wyniki za pierwszy kwartał 2023 r. W komunikacie poinformowała, że spółki projektowe MFW Bałtyk II Sp. z o.o. i MFW Bałtyk III sp. z o.o. podpisały aneksy do umowy o wyborze preferowanego dostawcy turbin wiatrowych z Siemens Gamesa Renewable Energy. Dotyczą one „formalnej rezerwacji przez dostawcę portu instalacyjnego w Roene”, czyli portu duńskiego.

Wczoraj na łamach portalu informowaliśmy, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez Grupę Polenergia, kontynuowane są prace rozwojowe związane z budową trzech morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 3 GW, razem z norweskim Equinorem. Rozpoczęto wstępne badania geofizyczne oraz geotechniczne na obszarze morskiej farmy wiatrowej oraz korytarzy kabli podmorskich.

Aneks do umowy

W lutym 2023 r. spółki MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III podpisały z Siemens Gamesa Renewable Energy aneksy do umowy o wyborze preferowanego dostawcy turbin wiatrowych dla realizowanych projektów. O jaki aneks chodzi?

W jednym z raportów Polenergia poinformowała, że w lutym 2023 roku spółki podpisały z Siemens Gamesa Renewable Energy Poland Sp. z o.o. oraz Siemens Gamesa Renewable Energy A/S aneksy do „umowy o wyborze preferowanego dostawcy turbin wiatrowych dla realizowanych projektów, pozwalające na dokonanie formalnej rezerwacji przez dostawcę portu instalacyjnego w Roene”.

Jest to działanie mitygujące jedno z ryzyk projektowych na etapie budowy – braku dostępności zaplecza portowego – czytamy w raporcie.

Przypomnijmy, że obecnie w Polsce nie ma portów niezbędnych do instalacji oraz serwisowania morskich farm wiatrowych. Obecnie w Świnoujściu trwają prace przygotowujące do budowy portu instalacyjnego.

Redakcja: Patrycja Rapacka

Zostaw komentarz

Strona główna » SGRE ma zielone światło na rezerwację portu instalacyjnego w Rønne