SeaRenergy będzie koordynować operacje morskie przy budowie Baltic Power

Gdyńska firma SeaRenergy sp. z o.o, należąca do SeaRenergy Group, otrzymała kontrakt na realizację usługi koordynacji operacji morskich (Marine Coordination Services) przy budowie morskiej farmy wiatrowej Baltic Power.

Prace przygotowawcze ruszą jeszcze latem, aby przystąpić do fazy operacyjnej w ostatnim kwartale 2024 r. Usługa koordynacji SeaRenergy obejmuje rejestrację statków, rejestrację i odprawę personelu, inspekcję i monitorowanie placu budowy w oparciu o innowacyjny system zarządzania ruchem statków i nadzoru morskiego dostarczany przez partnera Vissim AS, który szkoli już ekspertów innych inwestorów w Polsce.

Jak poinformowała gdyńska spółka, dedykowany zespół osób odpowiedzialnych za nadzór nad ruchem statków na morzu (marine coordinator) będzie miał siedzibę w Łebie w biurze budowy, a jego głównym zadaniem będzie monitorowanie i koordynowanie ruchów statków oraz ułatwianie komunikacji ze statkami na placu budowy na morzu. W ramach projektu, SeaRenergy chce zatrudnić lokalnych pracowników i rozwijać ich kompetencje, co potwierdza jej zaangażowanie w długoterminowe budowanie local content.

– Zaufanie Baltic Power do naszej koncepcji, transfer wiedzy do polskich pracowników i odpowiedni partner po naszej stronie sprawiają, że jest to świetne połączenie. Cieszymy się, że jesteśmy zaangażowani w budowę pierwszej w historii morskiej farmy wiatrowej w Polsce, co wyzwala nasz entuzjazm do dalszego rozwoju w Polsce i dalszego udziału w polskich planach dotyczących dekarbonizacji – mówi Natalia Kress, Dyrektor Zarządzająca SeaRenergy Sp. z o.o.

SeaRenergy Sp. z o.o. została założona w 2022 r. Będąc zaangażowanym w cały cykl życia farmy wiatrowej, SeaRenergy jako niezależny dostawca usług oferuje usługi konsultingowe i inżynieryjne, a także szerokie wsparcie wykonawcze dla operacji morskich poprzez dostarczanie sprzętu, statków, doradztwo QHSE i ekspertów projektowych dla projektów OZE.

Morska farma wiatrowa Baltic Power to najbardziej zaawansowany projekt morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Instalacja będzie zlokalizowana ok. 23 km od brzegu na wysokości Łeby i Choczewa. Po ukończeniu budowy w 2026 r., Baltic Power będzie pierwszą polską morską farmą wiatrową działającą na Morzu Bałtyckim, pokrywającą 3% krajowego zapotrzebowania na energię.

Przypomnijmy, że inwestor morskiej elektrowni wiatrowej BC-Wind, podpisał umowę z polskim oddziałem SeaRenergy Offshore Holding. Firma opracuje projekt koncepcyjny oraz niezbędną dokumentację dla morskiej stacji elektroenergetycznej dla projektu MFW BC-Wind.

Źródło: SeaEnergy, własne

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » SeaRenergy będzie koordynować operacje morskie przy budowie Baltic Power