Poznaj moc bałtyckiego wiatru – PGE zaprasza do Łeby

Od 21 lipca do 1 sierpnia, na plaży w Łebie odbędzie się III edycja projektu „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”. W tym czasie mieszkańcy oraz turyści będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref edukacyjnych, w których dowiedzą się najważniejszych informacji o odnawialnych źródłach energii i morskich farmach wiatrowych. Dodatkowo, w weekendy zaplanowano m.in. zajęcia z zumby, warsztaty edukacyjne, spotkania z gwiazdami sportu oraz konkursy z nagrodami – informuje Urząd Miasta Łeby.

W ramach projektu przygotowano kilka stref tematycznych, które będą łączyć elementy edukacyjne z zabawą, przekazując tym samym wiedzę na temat morskich farm wiatrowych w przystępny dla odwiedzających sposób.

W strefie interaktywnej edukacji dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości (VR) będzie można się przenieść do wnętrza lądowej turbiny wiatrowej lub korzystając z infokiosku z cyklem interaktywnych prelekcji – poznać opowieści o korzyściach płynących z wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych. Na sprzęcie „Wioślarz” będzie można sprawdzić swoje umiejętności i kondycję, aby w jak najszybszym tempie „dopłynąć” do najbliższej turbiny wiatrowej, która będzie zlokalizowana ok. 25 kilometrów od brzegu.

Strefa wiedzy umożliwi poznanie najważniejszych rzeczy o morskich farmach wiatrowych i przy pomocy lunety zwizualizuje lokalizację morskich farm wiatrowych PGEBaltica 1, 2 i 3.

W strefie warsztatów i zabawy, w ciekawy sposób będzie można usystematyzować wiedzę na temat morskich farm wiatrowych. Natomiast w strefie sportowej zaplanowano wielkoformatowe boisko, na którym odbywać się będą turnieje siatkówki plażowej, piłki nożnej i przeciągania liny.

Wszystkie atrakcje będą dostępne bezpłatnie w godzinach od 10:30 do 17:00 przy wejściu nr 13 na plaży w Łebie.

Dodatkowo w weekendy (22-23 lipca i 29-30 lipca), na gości odwiedzających Plażę PGE, będą czekać wydarzenia specjalne:

• Piątek 21.07

14:00 – Zumba dla najmłodszych

16:00 – Zumba dla dorosłych

• Sobota 22.07

12:00 – Warsztaty z WOPR

• Niedziela 23.07

12:00 – Spotkanie z Radosławem Furmańskim, ambasadorem PGE Sailing Team Poland, windsurfing iQFOiL

• Piątek 28.07

14:00 – Zumba dla najmłodszych

16:00 – Zumba dla dorosłych

• Sobota 29.07

11:00 – Warsztaty z Nadleśnictwem Lębork

12:00 – Spotkanie z Zofią Korsak i Oliwią Laskowską, ambasadorkami PGE Sailing Team Poland w klasie 470

• Niedziela 30.07

11:00 – Spotkanie z Wacławem Lipcem (Urząd Morski w Gdyni) – Prelekcja na temat ochrony wybrzeża „Kodeks plażowicza”

12:00 – Warsztaty z WOPR

Projekt „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” jest organizowany w ramach działań edukacyjnych, związanych z realizacją Programu Offshore Grupy PGE na Morzu Bałtyckim.

Źródło: Urząd Miasta Łeba/Facebook

Strona główna » Poznaj moc bałtyckiego wiatru – PGE zaprasza do Łeby