Powstaje pierwszy w Polsce komercyjny poligon pożarowy z lądowiskiem helikoptera

Ośrodek szkoleniowy Vulcan Training & Consultancy (VTC) poinformował, że buduje pierwszy w Polsce komercyjny poligon pożarowy z lądowiskiem helikoptera. To komercyjny obiekt, będący jedynym tego typu w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, zapewni najwyższej jakości szkolenia dla członków grup gaśniczych na statkach i instalacjach offshore oil & gas.

Najważniejszym elementem nowego poligonu będzie pełnowymiarowy helideck, który pełnił funkcję aktywnego lądowiska helikopterowego na statku – mówi Łukasz Fajt, Managing Director w Vulcan Training & Consultancy.

-Helideck został zdemontowany i przetransportowany do Szczecina, aby kursanci mogli doświadczyć maksymalnie autentycznej infrastruktury. Na lądowisku stanął symulator helikoptera, autorsko zaprojektowany przez kadrę VTC w taki sposób, aby oferował wiele scenariuszy pożaru – dodaje Fajt.

To nie koniec symulatorów, kolejny z nich to helikopter wywrócony na bok, w którym odbędą się symulacje ewakuacji z rozbitej i wywróconej maszyny. Infrastruktura Fire Field zawierać będzie bogatą paletę scenariuszy pożarów, dzięki tak wyposażonej przestrzeni, kursanci będą mogli trenować na realistycznym lądowisku z prawdziwymi płomieniami, w maksymalnie realistycznych scenariuszach pożarów. Kolejnym wyjątkowym elementem poligonu pożarowego będzie również dawna postoczniowa przepompownia, która stanowi idealne miejsce do przeprowadzania praktycznych ćwiczeń. Kursanci będą musieli poradzić sobie z trudnościami związanymi z ewakuacją w trudnych warunkach, takich jak gęsty dym kosmetyczny, labirynt rur i zaworów oraz zastosowanie technologii gazowej w symulacji pożarów.

Poligon pożarowy w Szczecinie stanie się atrakcyjnym miejscem dla specjalistów z całego świata, poszukujących wysokiej jakości szkoleń i unikalnych doświadczeń. 

Poligon pożarowy Fire Field będzie w pełni gotowy do szkoleń jeszcze w tym roku. Celebrując 7 września piątą rocznicę istnienia Vulcan Training & Consultancy, odbędzie się jednocześnie pokaz możliwości poligonu – informuje ośrodek szkoleniowy.

Źródło: Vulcan Training & Consultancy

Zostaw komentarz

Strona główna » Powstaje pierwszy w Polsce komercyjny poligon pożarowy z lądowiskiem helikoptera