Polacy dostarczą komponenty do projektu morskiej farmy wiatrowej w Niemczech

Zakłady Konstrukcji Spawanych Ferrum S.A. (spółka zależna Ferrum S.A.) dostarczy elementy do morskich farm wiatrowych w Niemczech. Umowa opiewa na kwotę ok. 40,5 mln zł.

Jak poinformowała spółka w komunikacie, 2 kwietnia 2024 r. zawarła umowę podwykonawczą ,,z zagranicznym kontrahentem”, który realizuje ,,zagraniczny projekt morskich farm wiatrowych zlokalizowanych na niemieckim Morzu Północnym”. FERRUM S.A. nie ujawnił zarówno nazwy kontrahenta, jak i inwestycji, której dotyczy umowa.

– Przedmiotem umowy jest dostawa przez ZKS Ferrum 44 zestawów kaset wewnętrznych do montażu i użytkowania w I fazie projektu czterech farm wiatrowych realizowanych na zlecenie partnera niemieckiego za wynagrodzeniem wynoszącym ok. 9,4 mln euro, co stanowi równowartość ok. 40,5 mln zł – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z zawartą umową, zamówienie będzie realizowane etapowo w terminie od listopada 2024 r. do czerwca 2025 r.

Ferrum to krajowy lider w produkcji rur do przesyłu mediów. Specjalizuje się w produkcji rur stalowych ze szwem oraz kształtowników zamkniętych. Przeznaczone są dla rynku gazowniczego (szczególnie do budowy rurociągów przesyłowych i dystrybucyjnych), ciepłowniczego, wodno-kanalizacyjnego (do przesyłu ścieków, wody pitnej i zasolonej) oraz przemysłowego.

Zostaw komentarz

Strona główna » Polacy dostarczą komponenty do projektu morskiej farmy wiatrowej w Niemczech