PIMEW zaprezentowała polski przemysł offshore wind podczas WindEnergy Hamburg 2024

Podczas tegorocznych targów WindEnergy Hamburg 2024, które odbyły się 24-27 września 2024 r., Polska Izba Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW) poprowadziła oficjalną misję handlową, demonstrując imponujący dorobek krajowego sektora morskiej energetyki wiatrowej. – Wróciliśmy z pełnym przekonaniem o rosnącej konkurencyjności i potencjale polskiego przemysłu offshore wind – zapewnia Jakub Budzyński, prezes PIMEW.

Jednym z kluczowych momentów obecności Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej na targach było uroczyste otwarcie polskiego pawilonu przez Konsula Generalnego RP w Hamburgu, pana Pawła Jaworskiego. Narodowy pawilon Polish Offshore Wind Industry zgromadził 27 wystawców, prezentujących szeroki wachlarz usług i produktów dla krajowego łańcucha dostaw w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

WindEnergy Hamburg to największe międzynarodowe targi poświęcone energetyce wiatrowej, gromadzące co dwa lata kluczowych graczy z całego świata. Tegoroczna edycja przyciągnęła ok. 40 tys. uczestników z 100 krajów, dając im możliwość zaprezentowania innowacji technologicznych, nawiązywania kontaktów i wymiany wiedzy. Na ponad 75 tys. m² swoje rozwiązania pokazało aż 1500 firm, obejmujących pełen przekrój łańcucha dostaw w sektorze onshore i offshore. Udział w wydarzeniu umożliwił polskim firmom nie tylko promocję swoich produktów, ale także nawiązywanie strategicznych relacji na rozwijającym się rynku​.

– Niezwykle cieszy nas fakt, że pełniliśmy funkcję oficjalnej polskiej misji handlowej, co znacząco podniosło rangę naszego udziału i przyczyniło się do sukcesu krajowych firm na międzynarodowej arenie – mówi Budzyński.

– Zainteresowanie polską ofertą przerosło nasze oczekiwania. Setki rozmów, wstępne porozumienia o współpracy oraz nieustanny ruch na pawilonie to dowody na gotowość Polski do gry w globalnej lidze offshore wind – dodaje.

Polski pawilon był gospodarzem polsko-szkockiej sesji networkingowej, która przyciągnęła przedstawicieli obu rynków, poszukujących nowych kontaktów biznesowych i nastawionych na przekształcenie ich w konkretne projekty.

Dużą frekwencją cieszyło się również spotkanie Wine o’clock. Była to znakomita okazja do zacieśniania relacji z partnerami z całego świata, a także wymiany doświadczeń i pomysłów w nieco mniej formalnej atmosferze.

 – Nasza obecność na targach nie byłaby możliwa bez zaufania i zaangażowania naszych wystawców – podkreśla prezes PIMEW.

W tym roku wspólnie z PIMEW polski przemysł offshore wind reprezentowali: Baltic Diving Solutions, Baltic Towers, CRIST Offshore, InvestGDA, Międzynarodowe Targi Gdańskie, Inkubator STARTER, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Globetek, GOTECH, Grupa Przemysłowa Baltic, Industria, K-Nox, Mostostal Pomorze, Rumia Invest Park, Agencja Rozwoju Pomorza (PM Ecology, Szkoła Morska w Gdyni, Enstream, ELMARK, Vent Trade), Centrum Nowych Kompetencji (CNK), TELE-FONIKA Kable S.A. / JDR Cable Systems, Trident BMC, Vulcan Training & Consultancy, ZRB Janicki, StoGda Ship Design & Engineering oraz SEA Global.

– Szczególne podziękowania kierujemy do Ministra Infrastruktury, Pana Dariusza Klimczaka, za objęcie naszego przedsięwzięcia Patronatem Honorowym. Dziękujemy również naszym partnerom – Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Agencji Rozwoju Pomorza, Konsulatowi Generalnemu RP w Hamburgu za nieocenione wsparcie i wkład w naszą inicjatywę – dodaje Jakub Budzyński.

Udział w WindEnergy Hamburg 2024 był udanym debiutem, ale PIMEW bynajmniej nie zwalnia tempa, za to śmiało patrzy w przyszłość. Prezes Izby zapewnia, że już teraz trwają przygotowania do kolejnej edycji w 2026 roku, z planami na stworzenie większego i bardziej efektownego pawilonu, który pozwoli jeszcze pełniej ukazać dynamiczny rozwój polskiego sektora offshore wind na globalnej scenie.

Zostaw komentarz

Strona główna » PIMEW zaprezentowała polski przemysł offshore wind podczas WindEnergy Hamburg 2024