PGE Baltica wsparła stworzenie Magicznych Ogrodów w Ustce

W sobotę, 3 czerwca 2023 roku, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce przy udziale władz miasta uroczyście otworzyła Magiczne Ogrody – nową, zieloną przestrzeń rekreacyjno-edukacyjną, z której korzystać będą mogli uczniowie, pracownicy szkoły i mieszkańcy Ustki. Nowy projekt wsparła PGE Baltica, która w Ustce buduje bazę operacyjno-serwisową dla swoich morskich farm wiatrowych.

Dzięki Magicznym Ogrodom całkowicie zmieniło się otoczenie Szkoły Podstawowej nr 2. Na nowym zielonym terenie powstało pięć ogrodów sensorycznych oraz „ścieżka zmysłów”. W parku znalazły się także łąki kwietne, ptasia stołówka i kącik ekologiczny.

– W imieniu całego Zarządu PGE Baltica pragnę pogratulować wszystkim zaangażowanym w stworzenie Magicznych Ogrodów – napisał w liście do władz Ustki Arkadiusz Sekściński, prezes zarządu PGE Baltica. – Budowana przez nas w Ustce baza serwisowa do obsługi morskich farm wiatrowych to wieloletnie zobowiązanie ze strony PGE Baltica wobec władz miasta i wszystkich mieszkańców. Chcemy być i będziemy dobrym partnerem i dobrym sąsiadem. Dowodem na to jest włączanie się przez PGE Baltica w szereg inicjatyw związanych z miastem. Przykładem tego zaangażowania są otwierane dziś uroczyście Magiczne Ogrody, zrealizowane w ramach programu Zielona Ustka, którego PGE Baltica jest partnerem – dodał prezes PGE Baltica.

Magiczne Ogrody to jeden z projektów zrealizowanych w ramach programu „Zielona Ustka”. Polega on na zazielenianiu przestrzeni publicznych w mieście poprzez m.in. tworzenie nowych lub odnawianie już istniejących rabat, łąk kwietnych, nasadzeń przyulicznych i parków. Ma on charakter budżetu obywatelskiego – to mieszkańcy zgłaszają projekty do realizacji. PGE Baltica jest partnerem programu. Porozumienie o współpracy z miastem Ustka w tym zakresie podpisane zostało jesienią 2022 roku podczas prezentacji planów dotyczących inwestycji PGE w usteckim porcie na Pomorzu.

Źródło: PGE Baltica

Zostaw komentarz

Strona główna » PGE Baltica wsparła stworzenie Magicznych Ogrodów w Ustce