Ocean Winds w Polsce z certyfikatem Great Place to Work

Ocean Winds (OW), międzynarodowa spółka prowadząca działalność w sektorze morskiej energii wiatrowej, powołana z inicjatywy spółek EDP Renewables (EDPR) i ENGIE (w stosunku 50:50), drugi rok z rzędu otrzymała w Polsce certyfikat Great Place To Work. OW obecnie pracuje w Polsce nad projektem BC-Wind, który będzie operacyjny od 2027 roku. Proces przyznawania certyfikatu GPTW obejmuje dwa etapy: jeden to niezależna analiza, a drugi wymaga zaangażowania pracowników, którzy przekazują swoje opinie w ramach wypełnianej ankiety, przedstawiając wierny obraz środowiska pracy OW.

OW, z zespołem liczącym blisko 50 pracowników, zajmuje się dostarczaniem do kraju czystej energii. 

-Jesteśmy dumni z faktu, że po raz drugi z rzędu otrzymaliśmy certyfikat Great Place to Work. Tegoroczne działania naszego utalentowanego i zaangażowanego zespołu odegrały zasadniczą rolę w ciągłym rozwoju projektu BC-Wind. Z niecierpliwością czekamy na nowy rok: wyznaczyliśmy sobie ambitne cele. Nieustannie pracujemy nad tym, by przyszłość Polski w dziedzinie morskiej energii wiatrowej była ekscytująca – powiedział Kacper Kostrzewa, dyrektor projektu BC-Wind spółki Ocean Winds w Polsce.

Ocean Winds angażuje się również w rozwijanie i wspieranie młodych talentów w Polsce, promując programy edukacyjne w miejscowych szkołach technicznych w ramach programu edukacyjnego „Kariera z Wiatrem”, który uświadamia przyszłym pokoleniom rosnące znaczenie sektora morskiej energii wiatrowej w regionie bałtyckim i globalne możliwości spółki Ocean Winds w kraju.

Ocean Winds czwarty raz z rzędu otrzymała certyfikat Great Place to Work w Hiszpanii, gdzie mieści się siedziba główna; trzeci rok z rzędu w Wielkiej Brytanii, która jest największym rynkiem, na którym OW prowadzi obecnie cztery projekty morskiej energetyki wiatrowej; oraz po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych, gdzie w fazie rozwojowej znajdują się trzy projekty.  

To dla nas wielki zaszczyt, że nasi pracownicy uważają Ocean Winds za świetne miejsce do pracy. Dzięki temu OW jest uznawana za spółkę o motywującej kulturze pracy, w której dba się o dobre samopoczucie i rozwój pracowników. Zamykamy rok 2023 ze znaczącymi osiągnięciami biznesowymi, które nie byłyby możliwe bez zaangażowania każdego z naszych pracowników – i właśnie dlatego OW to świetne miejsce do pracy – mówi Bautista Rodriguez, dyrektor generalny Ocean Winds.

Źródło: Ocean Winds

Strona główna » Ocean Winds w Polsce z certyfikatem Great Place to Work