Kolejny kamień milowy pływającej turbiny DemoSATH

Projekt innowacyjnej turbiny wiatrowej DemoSATH osiągnął kamień milowy dzięki udanej instalacji innowacyjnej pływającej platformy wiatrowej o mocy 2 MW na wodach otwartego morza.

Jak informuje RWE, operacja została przeprowadzona przez załogę Windstaller Alliance, która wykorzystała swój statek do obsługi kotwic, Normand Sapphire, wraz z lokalnymi holownikami. Turbina DemoSATH była holowana z placu budowy w porcie w Bilbao do miejsca testowego BiMEP na wodach o głębokości 85 metrów, oddalonego o 11 mil.

Operacja instalacji na miejscu obejmowała podłączenie sześciu lin cumowniczych do jednopunktowej wieży cumowniczej będącej elementem konstrukcji. Obecnie trwają prace nad podłączeniem kabli dynamicznych i kabla eksportowego, co umożliwi eksport energii do lądowego systemu elektroenergetycznego.

Oczekuje się, że DemoSATH będzie generować zapotrzebowanie na energię elektryczną dla 2000 hiszpańskich gospodarstw domowych rocznie.

-Instalacja morska projektu DemoSATH jest ważnym kamieniem milowym na naszej drodze do uruchomienia drugiego pływającego projektu demonstracyjnego RWE. Widzimy ogromny potencjał pływających farm wiatrowych na całym świecie, ponieważ otwierają one możliwości w krajach o głębszych wodach przybrzeżnych – mówi Sven Utermöhlen, CEO RWE Offshore Wind

Farma będzie testowana w BiMEP przez dwa lata, w szczególności pod kątem zadań związanych z jej obsługą i wymaganiami konserwacyjnymi. Projekt ma również na celu uzyskanie głębszego wglądu w wyzwania metoceaniczne na otwartym morzu, szczególnie w trudnych warunkach Morza Kantabryjskiego. Ponadto gromadzenie danych dostarczy cennej wiedzy na temat współistnienia platformy ze środowiskiem i innymi działaniami morskimi.

Projekt DemoSATH korzysta z połączenia umiejętności projektowych Saitec Offshore Technologies, wiedzy RWE w zakresie morskiej energetyki wiatrowej oraz doświadczenia Kansai Electric Power (KEPCO), który dołączył do projektu na początku tego roku.

Zostaw komentarz

Strona główna » Kolejny kamień milowy pływającej turbiny DemoSATH