Inwestor MFW BC-Wind organizuje Dzień Dostawcy

13 września 2023 r. w Gdańsku odbędzie się kolejny Dzień Dostawcy (Suppliers Day) organizowany przez spółkę Ocean Winds (OW), które ma pozwolić na wzmocnienie udziału local content. Poprzednia edycja wydarzenia odbyła się w czerwcu 2022 r.

Jak informuje spółka, w trakcie spotkania będzie można nawiązać kontakt z kluczowymi osobami zajmującymi się zakupami i kontraktowaniem na potrzeby realizacji inwestycji. Suppliers Day odbędzie się w formule ,,100 pytań do OW”, w ramach której potencjalni dostawcy mogą kierować zapytania do spółki, na które odpowiedzi uzyskają podczas wydarzenia. W trakcie spotkania Ocean Winds ma m.in. przedstawić obecny stan realizacji inwestycji, plany zakupowe, wymogi jakie spółka stawia wykonawcom w obszarze ochrony zdrowia, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska, a także współpracę z Władysławowem, miejscem bazy serwisowej dla BC-Wind oraz innymi interesariuszami.

Dzień dostawcy zaplanowany na wrzesień stanowi kontynuacje dialogu z potencjalnymi dostawcami dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind. We wrześniu ubiegłego roku Ocean Winds zorganizował warsztat on-line na temat polityki zakupowej oraz projektu BC-Wind, podziału i harmonogramu postępowań przetargowych w ramach poszczególnych pakietów.

Morska farma wiatrowa BC-Wind o mocy do 399 MW ma rozpocząć komercyjną działalność w 2027 r.  Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez spółkę, zakłada się otrzymanie pozwolenia na budowę oraz podjęcie finalnej decyzji inwestycyjnej (FID) w 2024 r. W maju br. OW podpisał umowę z australijską firmą Sea Global Pty Ltd., oraz jej polskim podwykonawcą PGNIG GAZOPROJEKT S.A. na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla morskich kabli eksportowych morskiej farmy wiatrowej BC-Wind. Z kolei w kwietniu spółka poinformowała o rozpoczęciu badań geofizycznych i geotechnicznych dna morskiego. Zgodnie z zapowiedziami mają się one zakończyć w III kwartale br.

Zostaw komentarz

Strona główna » Inwestor MFW BC-Wind organizuje Dzień Dostawcy