Fundacja Innowacyjnego Przemysłu Energii Morskiej uczy młodzież ze Śląska o morskich farmach wiatrowych

Fundacja Innowacyjnego Przemysłu Energii Morskiej w ramach projektu ,,Jurajski potencjał energetyczny wiatru” prowadzi warsztaty dla uczniów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego z zakresu morskiej energetyki wiatrowej.

Pierwsze warsztaty odbyły się m.in. dla uczniów klas 4-5 Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kłobucku, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzerzęczycach oraz Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przystajni.

W trakcie spotkań uczniowie poznali możliwości, jakie niesie ze sobą rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku. Wiatraki na morzu to całkiem nowy, ale bardzo znaczący sektor energetyczny naszego kraju, który nie tylko przyczyni się do stabilności energetycznej Polski, ale również zapewni tysiące nowo powstałych, dobrze płatnych miejsc pracy. W trakcie trwania spotkania uczniowie uczestniczyli w części teoretycznej dotyczącej odnawialnych źródeł energii oraz części praktycznej, w trakcie której budowali prototypy wież wiatrowych.

,,Jurajski potencjał energetyczny wiatru” to projekt, który ma na celu zwiększenie świadomości młodzieży z województwa śląskiego w tematyce morskiej energetyki wiatrowej.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Głównym celem projektu jest organizacja warsztatów edukacyjnych z zakresu morskiej energetyki wiatrowej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego.

Źródło: Szkoła Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przystajni/CEE Energy

Zostaw komentarz

Strona główna » Fundacja Innowacyjnego Przemysłu Energii Morskiej uczy młodzież ze Śląska o morskich farmach wiatrowych